چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
مسئول کمیته جمع آوری و ایثارگران کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان
درخشش سپاه پاسداران در برنامه های مربوط به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت/ مسئولان پای کار باشند
 
مسئول کمیته جمع آوری و ایثارگران کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان گفت: سپاه پاسداران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت چه در بحث کنگره ملی شهدا و چه در سایر برنامه به خوبی درخشیده است.
عباس پالاش در گفت و گو با خبرنگار فائزون در تشریح عمده اقدامات انجام شده کمیته جمع آوری و ایثارگران کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کنگره شهدا یک واقعه بسیار مهم در استان است با توجه به اینکه به صورت عمومی برگزار می شود دینی است از شهدا که بر گردن همه ماست و همه مسئولین باید پای کار باشند.
وی با تاکید بر اینکه کنگره ملی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان برگزار می شود افزود: بنیاد شهید در تمامی جلسات کنگره که از طرف سپاه سلمان برگزار شده حضور فعال داشته است و همچنین  دوازده جلسه رسمی  پیرامون مطالب و اطلاعات مورد نیاز  کمیته جمع آوری تا کنون برگزار شده  است.
وی بیان داشت: یک سری کتب جمع آوری شده توسط بنیاد شهید  بعلاوه وصیت نامه کامل شهدا طی دو جلد و فرهنگ اعلام شهدا که یک مجموعه نفیسی بوده است به عنوان منبع و مرجع به دبیرخانه کنگره ملی شهدا تحویل داده شده است.
پالاش گفت: 1700 قطعه عکس از شهدای استان به اضافه مشخصات کامل شهدا  شامل مقاله، خاطره، وصیت نامه و ... همچنین اسکن آثار و اسناد و مدارک شهدا به صورت دیجیتالی از دیگر اقدامات در راستای کنگره ملی شهدا بوده است.
وی ادامه داد: بنیاد شهید در کلیه مراحل کنگره علاوه بر وظیفه سازمانی به صورت آماده باش کامل بوده و است و علی رغم اینکه اطلاعات شهدا محرمانه است و باید مراحل خاص خود را طی کند  به عنوان یک منبع معتبر آمار و اطلاعات را در اختیار کمیته های مربوطه گذاشته است.
پالاش ضمن تشکر و قدر دانی از مسئولین سپاه پاسداران و اقداماتشان در راستای برگزاری کنگره افزود: سپاه پاسداران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت چه در بحث کنگره ملی شهدا و چه در سایر برنامه به خوبی درخشیده است.
وی از برگزاری یادواره های شهدا توسط سپاه سلمان در شهرستانهای زابل، هیرمند، نیمروز، خاش و زاهدان خبر داد و گفت:  برگزاری یادواره های شهدا قبل کنگره در بیشتر شهرستانها انجام شده و برخی شهرستانها مثل دلگان و چابهار نیز در حال انجام است که از عمده اقدامات کنگره محسوب می شود.
وی در پایان تاکید کرد:  بنیاد شهید در خدمت کامل کنگره شهدا در هر زمان بوده و است.
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۲۶


ارسال