پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳
جانشین فرمانده بسیج کنارک در مانور پدافند غیرعامل:
ضرورت فرهنگ سازی پدافند غیرعامل با رویکرد کاهش آسیب‌های تهدید کننده در بین دانش‌آموزان
 
جانشین فرمانده بسیج کنارک گفت: فرهنگ پدافند غیرعامل با رویکرد کاهش آسیب‌های تهدید کننده در بین دانش‌آموزان باید نهادینه شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، براتعلی صالحی در مانور پدافند غیرعامل که در مدرسه کاردانش آزادگان پسرانه کنارک برگزار شد، اظهار کرد: مانور پدافند غیرعامل با هدف کسب مهارت‌های لازم توسط اقشار مختلف جامعه به‌ویژه دانش‌آموزان در مواقع حساس از جمله بروز زلزله، سیل و بلایای طبیعی و نیز حملات دشمن اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ پدافند غیرعامل با رویکرد کاهش آسیب‌های تهدید کننده بین دانش‌آموزان نهادینه شود افزود: هفته پدافند غیرعامل در واقع فرصتی برای ایجاد آمادگی های بیشتر در شرایط غیرقابل پیش بینی است.

به گفته صالحی پدافند غیرعامل در شرایط عادی و غیرعادی برای محافظت از مدارس و دانش‌آموزان در برابر عوامل طبیعی مثل سیل، زلزله و غیرطبیعی همچون تهاجم فرهنگی دشمنان باید مد نظر قرار گیرد.

جانشین فرمانده بسیج کنارک تصریح کرد: همه دانش‌آموزان در کنار مهارت‌های ذهنی موظف به فراگیری مهارت‌های عملی مقابله با بحران هم هستند.

مسؤول اورژانس کنارک گفت: هفته پدافند غیرعامل در واقع فرصتی برای ایجاد آمادگی های بیشتر در شرایط غیرقابل پیش بینی است.

کامبیز نخعی افزود: هدف از برگزاری تمرین های امداد و نجات و مقابله با حوادث در مدارس نیز، آگاه سازی و ایجاد آمادگی در برابر هرگونه حوادث طبیعی و تهدیدها است.

وی بیان کرد: نحوه مقابله با حوادث طبیعی مانند زلزله، آتش سوزی و حمله دشمن فرضی توسط دانش آموزان شبیه سازی شده و اطفای حریق و امدادرسانی به آسیب دیدگان تمرین می شود.

همزمان با فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل این مانور در مدرسه کاردانش آزادگان پسرانه کنارک با حضور معاون سیاسی فرماندار و مسئولین شهرستان برگزار و با همکاری آموزش پرورش، بسیج دانش آموزی، جمعیت هلال احمر، اورژانس ۱۱۵ ،آتش نشانی اجرا شد.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۳۴


ارسال