دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان
برخی از مسئولین محصور در ارائه آمار ورود زائران پاکستانی شده اند/ بگوید چه خدماتی ارائه کرده اید؟
 
دبیر ستاد مردمی اربعین حسینی سیستان و بلوچستان با انتقاد از اینکه برخی از مسئولین به جای ارائه اصل ماجرا با آمار بازی می کنند، گفت: بهتر از خدمات به زوار پاکستانی اربعین حسینی بگوییم.
سیستان و بلوچستان دروازه ورود زائران حسینی از کشور پاکستان است و این روزها بیشتر اخباری که از این استان مخابره می شود حول محور اربعین، وحدت دو کشور و عشق و ارادت مردم ایران و پاکستان به امام حسین است.

در همین خصوص رضا بختیاری در گفتگو با عصرهامون اظهار داشت: متاسفانه برخی از مسولین محصور در ارائه آمار ورود زائران پاکستانی اربعین حسینی به سیستان و بلوچستان شده اند و اصل ماجرا را رها کرده اند.

وی با بیان اینکه همه باید بگویند چه خدماتی ارئه کرده اند افزود: همه زواری پاکستانی که وارد این استان می شوند یک وعده غذای گرم به آنها داده می شود که همه موضوع در کنار وسایل گرمایشی کمک مسئولین را می طلبد اما متاسفانه برخی از پشت میزهایشان شعار می دهند.

وی ادامه داد: به صرف جلسات تشریفاتی و تبلیغاتی نمی توان به زوار پاکستانی خدماتی ارائه کرد، حفظ و حرمت این زائران حسینی باید در اولویت همه دستگاه های استان باشد.

بختیاری با بیان اینکه  ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان در زمینه ارائه پنج خدمت حمل و نقل، فرهنگی، اسکان، اطعام و بهداشت و درمان به زائران پاکستانی فعالیت می کند، ادامه داد: سال گذشته حدود 22 هزار زائر پاکستانی با گذر از سیستان و بلوچستان به کربلا مشرف شدند که امسال پیش بینی می شود با توجه به استقبال خوب مردم این کشور به حدود 30 هزار نفر افزایش یابد.

وی در پایان گفت: امیدواریم همه دستگاه های اجرایی استان پای کار بیایند و دست در دست هم مشکلات این زوار را مرتفع سازند تا این افراد که با مشقت فراوان از کشور پاکستان راهی ایران می شوند با خیالی آسوده از مرزهای ایران خارج شوند.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۴۱


ارسال