سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ,16 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
افزایش شدید هزینه های جاری دولت/ بیش از90 درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری شده است
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به این نکته که هزینه های جاری دولت در هفت ماه گذشته بارها بررسی شده است عنوان کرد: طبق آمارهایی که به دست آمده است، متاسفانه هزینه های جاری دولت بسیار بالا رفته است.
به گزارش سرویس اقتصادی عصرهامون به نقل از سید تقی کبیری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص هزینه های جاری دولت در هفت ماه گذشته اظهار داشت: دولت دوازدهم در بحث اقتصاد دو مرحله قبل و بعد از انتخابات داشت که بعد از انتخاب وزرا در دولت دوازدهم چندین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با این وزرا تشکیل داد.
وی با بیان اینکه هفته گذشته جلسه ای در کمیسیون اقتصاد با حضور وزرای اقتصاد، صنعت و معدن و تجارت و رئیس بانک مرکزی تشکیل شد گفت: در این جلسه درباره موضوعات و مشکلات کلان اقتصادی بحث شد. موضوع بودجه و مخارج دولت هم در قالب جلسات علنی و غیر علنی درون کمیسیون بحث شده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به این نکته که هزینه های جاری دولت در هفت ماه گذشته بارها بررسی شده است عنوان کرد: طبق آمارهایی که به دست آمده است، متاسفانه هزینه های جاری دولت بسیار بالا رفته است که اسناد خزانه ای که دولت به دست پیمانکاران داده است بدهی های دولت را بیشتر بالا برده است. امروز بالای 90 درصد بودجه کشور صرف هزینه های جاری شده است که اگر دولت کنترل نکند مشکلات زیادی به وجود می آید.

کبیری با بیان اینکه مجلس بارها نسبت به این موضوع به دولت تذکر داده است گفت: بخشی از این هزینه ها مربوط به بدهی هایی است که سال گذشته در قالب اسناد خزانه داده شده و امسال دولت باید تسویه کند و بخش دیگری هم مربوط به هزینه های امسال است.

وی ضمن بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه به این موضوع ورود پیدا کرده گفت: سازمان برنامه و بودجه امسال بودجه را بر اساس عملکرد سازمان ها واریز کرده است قبلا به این شکل بوده است که بودجه هر سازمان بر اساس تورم به صورت سالانه مقداری افزایش پیدا می کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه همچنین تصریح کرد: به خاطر کنترل هزینه های جاری دولت روند تخصیص بودجه امسال قرار شده است بودجه بر اساس عملکرد دستگاه ها به آنها داده شود و این روش شاید هزینه های جاری دولت را کاهش دهد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۷۳


ارسال