دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
هزاران نفر از زائرین اربعین حسینی به دلیل بی کفایتی مسئولین مرزی کشور پاکستان در انتظار خروج از این کشور هستند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون رضا کیخا در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: از صبح امروز تاکنون بیش از ۲ هزار و ۱۰۰  زائر پاکستانی از مرز میرجاوه وارد خاک کشور شدند و از ظهر امروز انجام امور گمرکی زوار از سوی گمرک پاکستان دچار اختلال شد.

وی با بیان اینکه هیچ خدمات رسانی از سوی دولت پاکستان به زوار انجام نمی شود,افزود: نیروهای ایرانی آب و امکانات اولیه را برای امداد رسانی به زوار به آن سوی مرز می فرستند اما نیروهای پاکستانی برای امدادرسانی به مردم خویش نیز با نیروهای جمهوری اسلامی ایران همکاری نمی کنند و اجازه خدمات رسانی به زوار را نمی دهند.
کیخا تاکید کرد: کندی سیستم گذرنامه و کمبود نیروی گمرک پاکستان عامل ایجاد این مشکل و سرگردانی زوار است.
وی اذعان کرد: به گفته مرزبانی پاکستان ۲۱ هزار زائر با ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در خاک پاکستان سرگردان هستند, اکنون زوار در حال عبور از مرز هستند و در صورت همکاری گمرک پاکستان کار عبور زائرین پاکستانی تا آخرین نفر انجام می شود.
 
دهها هزار نفر از زائرین حسینی در آنسوی مرز کشورمان به دلیل عدم سازماندهی مناسب مسئولین پاکستانی در انتظار خروج از این کشورهستند و به دلیل کندی روند ورود این زائرین و نبود امکانات اولیه و آب آشامیدنی نیروهای مردمی ایرانی به جهت جلوگیری از بروز فاجعه انسانی به کمک این زائرین شتافتند .
زائرین پاکستانی اربعین حسینی به محض ورود به کشور مورد استقبال و پذیرایی خادمین قرارگرفته و در چادر های برپا شده در پایانه مرزی میرجاوه اسکان موقت داده می شوند .
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۹۱


ارسال