سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ,16 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶
سخنگوی آتشنشانی میرجاوه :
پدافند غیرعامل ترویج فرهنگ ایمنی در بین دانش آموزان است
 
سخنگوی سازمان آتشنشانی شهرستان میرجاوه گفت:مانورپدافند غیرعامل با هدف ترویج فرهنگ ایمنی در میان دانش‌آموزان در مدرسه سمیه برگزار شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ رزمایش پدافند غیرعامل (مانور زلزله) در دبیرستان متوسطه اول حضرت زینب (س) شهرستان میرجاوه با هدف ارتقا سطح دانش و آمادگی دانش آموزان با همکاری سازمان های امدادی هلال احمر، اورژانس و آتشنشانی برگزار شد .
در این رزمایش فرهنگ مقاوم‌سازی، افزایش ایمنی،کاهش تلفات وخسارت ناشی از زلزله، ایجاد آمادگی برای واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله، مقابله با حوادث عمومی،چگونگی روبه‌رو شدن با حوادث تا زمان رسیدن نیروهای امداد و نجات،خود امدادی و دگرامدادی،نحوه پناه گیری ایمن و خروج اضطراری به دانش آموزان آموزش داده شد .
پدافند غیرعامل، شامل تمهیداتی است که در زمان صلح صورت می گیرد و امروزه مردم نیازمند خدمات متفاوتی بوده و نیز به دنبال محیطی آرام و قابل سکونت درون شهرها با آسایش می باشند و عمده ترین هدف پدافند غیر عامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های مورد نیاز مردم است .
رئیس اداره آموزش و پرورش میرجاوه در این رابطه اظهار کرد: هدف از برگزاری مانور های آموزشی پدافند غیر عامل ارتقاء سطح آمادگی دانش آموزان و بالا بردن سطح دانش مقابله با شرایط بحرانی و مدیریت بحران در حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی است. سخنگوی سازمان آتشنشانی شهرستان میرجاوه با اشاره به اهمیت برگزاری منظم و متوالی مانورهای پدافند غیرعامل خاطر نشان کرد: آماده نگه داشتن دانش آموزان و به روزرسانی اطلاعات آنها در این زمینه اهمیت فراوانی داردچرا که با بروز حوادث و تهدیدها، تلفات و خسارت های جانی به حداقل کاهش پیدا خواهد کرد .
 علی باراجی افزود : این مانور با هدف ترویج فرهنگ ایمنی و ارتقای توانمندی دانش‌آموزان برای مواجهه درست با بلایای طبیعی به ویژه زلزله برگزار شد.
این مقام مسئول تصریح کرد: در حوزه پیشگیری آموزش حرف اول را می زند و هر چه افراد جامعه با اقدامات قبل از وقوع، حین وقوع و بعد از زلزله آموزش لازم را ببینند، کاهش خسارات احتمالی را به دنبال خواهد داشت، یکی از راه های مقابله با بلایای طبیعی مانند زلزله، آموزش همه جانبه افراد است .
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۰۱


ارسال