يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ,21 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملکرد مسٸولان دولتی گفت: متاسفانه برخی مسٸولان در حصار ٱمار ورود وخروج زاٸران پاکستانی اربعین حسینی خود را محصور کرده اند.
 رضابختیاری از نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان در گفت و گو باخبرنگار عصرهامون اظهار کرد: برخی مسٸولان دولتی در حصار ٱمار ورود و خروج خود را محصور کرده اند مهم این است ما چه خدماتی را در قبال این آمار به آنها اراٸه می دهیم این نکته مهمی برای ما و مردم است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال استان به عنوان مقصد گردشگری معرفی شده است از این حیث اگر بررسی شود خدماتی که به زاٸران اراٸه می شود حداقل خدمات است زیرا باتوجه به حجم ورودی زاٸران باید خدمات بهتری اراٸه می  شد ولی زیرساخت های مناسبی دیده نمی شود.

این مسٸول تاکید کرد: برخی از مسٸولان با دغدغه شخصی در حال کمک می باشند و این که بگوییم کمک دولت به عنوان یک ساختار، سازمان مند می باشد اینگونه نیست و پای کار نیستند.

وی بزرگترین مشکلات موجود در پایانه مرزی را نبود زیرساخت های مناسب برای حجم ورودی بالای زاٸران به مثل سرویس بهداشتی، آب، نان و غیره عنوان کرد و گفت: یکی از دیگر مشکلات موجود در حوزه پاکستان است که نیاز به بررسی و اقدامات دیپلماتیک دارد. 

وی بیان کرد: قبلا نیز به عنوان ستاد مردمی اربعین حسینی به مسٸولان اعلام کرده بودیم که حدود 30 هزار زاٸر پاکستانی وارد کشور خواهند شد اما متاسفانه هیچگونه تدبیر و پیش تدبیری از سوی مقامات دولتی انجام نشد بلکه برخی نیز کارهای بحران زا را انجام می دهند و این در صورتی است که می توانستند ازقبل با برنامه ریزی اقدام به برنامه ریزی بهتری کنند.

بختیاری با بیان اینکه در پایانه مرزی میرجاوه ظرفیت اسکان 500تا700نفر رانداریم، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بین ۷تا٨هزارنفر دراین پایانه اسکان داده شده اند که با مشکلات سیستم سرمایشی. گرمایشی، سرویس بهداشتی وغیره روبرو شده ایم.

وی با اشاره به فعالیت افراد دغدغه مند و آتش به اختیار در حوزه تکریم زاٸران پاکستانی در زمینه مهر شدن گذرنامه ها در اتوبوس ها گفت: برخی ازاتوبوس های آزاد شده فاقد مهر نیروهای مرزی پاکستان هستند، هماهنگی لازم در حوزه دیپلماتیک انجام نشده است. 

این مسٸول ادامه داد: در این زمینه مطالب گوناگونی گفته شده و جلسات مختلفی برگزارشده است اما تاکنون هیچ اقدام اجرایی را ندیده ایم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بر اساس مشاهدات ۱۲تا۱۴هزار نفر در پشت مرز منتظر ورود به استان برای شرکت در راهپیمایی اربعین هستند که اگر مدیریت نشوند بابحران و فاجعه انسانی روبرو خواهند شد.

بختیاری خطاب به مدیران،مسٸولان و دولت پاکستان گفت:اگر دین ندارید آزاده باشید، باتوجه به حجم بالای زاٸران باید اقداماتی صورت گیرد تا روند کار تسریع شود.

دبیر ستاد مردمی اربعین حسینی استان در خصوص خروجی جلسات ستاد اربعین که در استانداری انجام می شود، افزود: تاکنون به عنوان ستاد مردمی اربعین حسینی بااینکه کل کار، خدمات و فعالیت های تکریم زاٸران بر دوش ماست در جلسات استانداری دعوت نشده ایم، نمی دانم چرا ستاد مردمی در این جلسات دیده نشده است.

وی ادامه داد: آن چیزی که آنها می گویند با واقعیت تطابق نداشته است در حال حاضر آستان قدس، اوقاف و امور خیریه، سپاه پاسداران و بسیج، بنیاد کرامت و قرارگاه خاتم الاوصیا با تمام توان لجستیکی خود پای کار آمده اند و پشتیبانی می کنند.

بختیاری در خصوص مطالب منتشر شده در زمینه ضرب و شتم زاٸران با بیان اینکه این مطلب را نه تایید  و نه رد می کنم، گفت: برخی از زاٸران وارد شده به کشور دارای آثاری از کتک کاری و ضرب و شتم بوده اند که پس از ورود به درمانگاه یا بیمارستان برای مداوا اعزام شده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۰۸


ارسال