چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد:
یک سوم منابع اشتغال زایی باید در اختیار کمیته امداد قرار گیرد
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور گفت: با توجه به اینکه یک سوم کل بیکاران کشور مخاطب نهاد کمیته امداد هستند، باید یک سوم منابع اشتغال زایی در اختیار امداد قرار بگیرد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الله عبدالملکی در کارگروه اشتغال و خودکفایی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: مهمترین هدف در سفرهای استانی بازدید از طرح ها، شناخت وضعیت کارکنان، بررسی حوزه کار اشتغال و خودکفایی است.

وی با بیان اینکه کمک های کمیته امداد برای حوزه اشتغال در دو بخش انجام می شود، افزود: یک بخش شامل کمک هایی که به فرد مددجو در قالب ارائه اموزش، پرداخت تسهیلات، مجوز، شناسایی توانایی و علاقه برای تولید و اشتغال بوده می باشد و بخش دیگر به نمایندگی و وکالت از طرف مددجویان و جامعه تحت حمایت بوده که در این راستا سیاست های کلان اقتصادی به سمت و سویی هدایت شده که فضا برای کسب و کار و تولید مددجو مساعد شود.

عبدالملکی با اشاره به اینکه کمیته امداد باید وکیل مددجویان در سیاست های پولی کشور باشد، ادامه داد: باید این نهاد در نظام برنامه ریزی کشور نظر داشته باشد چراکه بخش زیادی از مددجویان از این وضعیت به شکل مثبت و منفی متاثر می شوند بنابراین قرار است کمیته امداد به این مسائل ورود پیدا کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه در اساسنامه جدید کمیته امداد تولیت موضوع فقر به این نهاد واگذار شده بنابراین باید شاخصه سازی و نقشه تولید فقر کشور را طراحی و تنظیم کند

وی اظهار کرد: از سه میلیون نفر مددجو تحت حمایت در مخاطبان اشتغال کمیته امداد طرح استعداد سنجی ۹۴ و ۹۵، تعداد ۹۴۰ هزار نفر مستعد اشتغال هستند.

عبدالمکی تاکید کرد: اگر آمار واقعی بیکاران در سطح کشور را چهار میلیون نفر در نظر بگیریم، یک سوم کل بیکاران کشور مخاطب این نهاد هستند بنابراین باید یک سوم منابع اشتغال زایی در اختیار امداد قرار بگیرد.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۱۹


ارسال