دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان سیستان وبلوچستان:
دومین دوره توانمند سازی و تربیت مربی حفظ قرآن کریم آغاز شد
 
رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان سیستان وبلوچستان گفت: دومین دوره توانمند سازی و تربیت مربی حفظ قرآن کریم با برگزاری آزمون در استان سیستان وبلوچستان آغاز شد.
به گزارش عصرهامون مرتضی کوچکی با بیان اینکه مربیان قرآن یکی از بهترین نقش آفرینان و الگو سازان زندگی اسلامی و قرآنی در جامعه هستند، در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: در سال جاری اولین دوره تربیت مربی با همکاری اداره امور قرآنی اوقاف استان خراسان جنوبی برگزار و مربیان سیستان وبلوچستان نیز برای گذراندن دوره در شهریورماه به بیرجند اعزام شدند.

کوچکی افزود: در آستانه ایام پرشور اربعین، دومین دوره توانمند سازی و تربیت مربیان آموزش حفظ قرآن کریم در سه شهر زاهدان، زابل و ایرانشهر برگزار شد و در این مرحله ۵۶ نفر از خواهران و برادران حافظ قرآن کریم استان برای گذراندن دوره مربیگری قرآن کریم در این آزمون شرکت کردند.

رییس اداره امور قرآنی اوقاف سیستان وبلوچستان خاطرنشان کرد: به تازگی و با تدبیر مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف کشور دوره های تربیت مربی برای رشته های قرائت و تجوید هم ایجاد شده است و در دوره های بعدی تربیت مربی، داوطلبین و مربیان قرآنی برای این دو رشته هم می توانند در دوره های مربیگری شرکت کرده و بعد از گذراندن مراحل مربوطه موفق به دریافت گواهینامه رسمی مربیگری از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه شوند.

کوچکی در رابطه با مراحل دریافت مدرک مربیگری قرآن کریم بیان کرد: علاقمندان به دریافت این مدرک معتبر و رسمی می توانند بعد از اعلام فراخوان و تبلیغات ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان ها با مراجعه به مراکز فرهنگی قرآنی ادارات در یکی از رشته های مورد نظر خود حفظ، قرائت و تجوید ثبت نام کرده و پس از دریافت کتاب درسنامه مربوط به دوره در آزمون ورودی شرکت نمایند و در صورت قبولی و کسب حدنصاب لازم در دوره شرکت کنند.

وی تاکید کرد: دریافت مدرک مربی گری منوط به گذراندن یک دوره کارورزی دوماهه در یکی از مراکز قرآنی اوقاف و یا موسسات قرآنی و یا بقاع متبرکه، مدارس و غیره با تایید اداره امور قرآنی اوقاف می باشد و پس از آن برای مربیان گواهینامه مربیگری قرآن کریم صادر می شود.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۲۰


ارسال