دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
ورود اولین محموله ترانزیتی گندم هند به افغانستان از طریق بندر چابهار
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین محموله ترانزیتی گندم اهدایی از بندر کاندلای هند به مقصد افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت که با این تجارت اقتصاد محور بندر شهید بهشتی با سرعت روز افزون توسعه خواهد یافت.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، بهروز آقایی در حاشیه پهلوگیری کشتی وارداتی گندم هند به افغانستان در بندر چابهار اظهار کرد: اولین محموله ترانزیتی گندم اهدایی کشور هند به افغانستان شامل 640 دستگاه کانتینر به میزان 15 هزار تن، هفتم آبان ماه سال جاری از بندر کاندلای هند به مقصد چابهار بارگیری و وارد بندر چابهار شد.

وی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان کشوری و خارجی در این مراسم افزود: با توجه به مشکلات موجود در مرزهای مشترک افغانستان و پاکستان (تورخم و چمن) و تمایل تجار افغانی به ارسال محموله های صادراتی کشور افغانستان (شامل تره بار، خشکبار و مواد معدنی) به سایر کشورها از طریق بندر چابهار، راه اندازی مسیر ترانزیتی چابهار میلک و انتقال 5000  دستگاه کانتینر حامل 110 هزار تن گندم اهدایی ترانزیتی فرصت بسیار مغتنمی برای استان سیستان و بلوچستان جهت استفاده از پتانسیلهای ترانزیتی مسیر چابهار میلک خواهد بود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: تسهیل فرآیندهای ترانزیت، مدیریت هزینه ها و هم افزایی بین دستگاه ها عامل موثر در جذب تجار افغانی در استفاده از این مسیر خواهد بود.

وی حضور معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی و عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، سفیر کشور افغانستان، رایزن بازرگانی افغانستان، سفیر کشور هند و معاون سفیر افغانستان را به همراه جمعی از مسئولین کشوری و استانی در طرح و توسعه اسکله بندر شهید بهشتی چابهار را مقدمه ایجاد پیشرفت شگرف در اسکله شهید بهشتی چابهار اظهار کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۲۷


ارسال