چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۶
گزارشی از صفوف طولانی سوخت در سراوان؛
"برند" واژه ای که توزیع سوخت در سراوان را زیر و رو کرد/ چه کسی ساعات بازرسی را به پمپ چی ها اطلاع می دهد؟
 
با برند شدن یکی از جایگاه های سوخت و فرآورده های نفتی در سراوان،شهروندان برای دریافت سوخت خودرو با مشکل مواجه شده اند.
به گزارش عصرهامون به نقل از شستون، این روزها اعتراضات در خصوص نحوه توزیع سوخت در سطح جایگاه های شهرستان سراوان بالا گرفته است و گلایه مندی هایی را به دنبال داشته است.
"برند" واژه ای که این روزها از زبان رانندگان و شهروندان سراوانی به وفور شنیده می شود که ظاهراً یکی از جایگاه های سوخت در سراوان به برند تبدیل شده است، به گونه ای که در گذشته حمل فرآورده ها در تعهد شرکت نفت بوده است و با برند شدن جایگاه، هزینه‌ حمل در تعهد جایگاه در آمده است که بیشترین مشکل در  بحث کرایه ها عنوان شده است.
 
با توجه با برند شدن جایگاه ها و کمبود سوخت در سطح شهرستان، بیشترین سهم از منابع جایگاه ها به وانت های گالن دار در ازای مقداری هزینه بیشتر تحویل داده می شود و شهروندان عادی برای دریافت 10 لیتر بنزین با جایگاه تعطیل مواجه می شوند و یا باید ساعت ها در صف باشند.
 
 
تشکیل صفوف طولانی برای دریافت بنزین در سراوان
یکی از شهروندان سراوانی به خبرنگار شستون گفت:  جایگاه های سوخت در گذشته به صورت مستقیم از شرکت نفت برای دریافت سوخت اقدام می کردند و سوخت طی دو یا سه روز به جایگاه تحویل داده می شد و رانندگان نفتکش ها هزینه جابجایی را مستقیم از پمپ دریافت می کردند.
 
وی با بیان اینکه این نوع از توزیع باب میل همه اعم از رانندگان و صاحبان جایگاه های سوخت بود، افزود: اما با برند سازی، جایگاه داران از پیمانکار درخواست سوخت می کنند و پول به حساب پیمانکار واریز می شود.
 
وی در ادامه داشتن حداقل یک دستگاه نفتکش اختصاصی برای هر جایگاه را از قواعد برند سازی عنوان کرد و افزود: شنیده می شود مسئولین مربوطه هم با گزارشات و اعتراضات فراوان مردمی تاکنون اقدام عاجلی از خود نشان نداده اند.
حسین بر یکی دیگر از شهروندان سراوانی افزود: توزیع بنزین در گالن که این روز ها در جایگاه های سوخت سراوان رواج یافته است، منجر به انتظار طولانی دیگر شهروندان در صفوف طولانی شده است.
 
 
گلایه مندی شدید مردم از توزیع بنزین در گالن توسط جایگاه داران سوخت 
وی ادامه داد: ظاهرا  پمپ بنزین ها هم به دلیل درآمد زایی برای خود، سوخت در  گالن توزیع می کنند که به ازای هر گالن یک مقدار پول اضافه دریافت می کنند.
 
این شهروند سراوانی خاطر نشان کرد: با توجه به کم شدن حجم بنزین در شهرستان، بیشترین حجم بنزین به گالن دار ها اختصاص یافته است و هنگامی که مردم عادی به جایگاه سوخت  مراجعه می کنند با تعطیلی جایگاه مواجه و مجبور به خرید بنزین به  صورت آزاد می شوند.
حسین بر با بیان اینکه در هفته های اخیر جایگاه های سوخت معمولا بنزین نداشته است، گفت: آن مقدار بنزین موجود در جایگاه ها هم به گالن دارها اختصاص یافته و بیشتر شهروندان حدود دو تا سه ساعت در صف چشم انتظار هستند که اگر بنزین مانده باشد را دریافت کنند.
وی در پایان ضمن گلایه مندی از وضعیت اسفناک نحوه توزیع بنزین در شهرستان سراوان، خواستار پاسخگویی مسیولین مربوطه در این راستا شد.
 
پرداخت هزینه اضافی برای دریافت گازوئیل
دهواری یکی دیگر از شهروندان سراوانی در گفت و گو با شستون اظهار داشت: جهت دریافت گازوئیل برای ماشین های سنگین تلمپه چی ها روزانه ۶۰ هزار  از وی دریافت می کنند.
وی ادامه داد: در روزهای اخیر بنزین و گازوئیل در جایگاه امام علی (ع) وجود نداشته و ندارد و اکثر شهروندان مجبور هستند به جایگاه آسپیچ و یا دیگر جایگاه ها مراجعه کنند و خواستار پیگیری این موضع از این پایگاه خبری شد.
مهرداد طاهری رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون اظهار داشت: طرح نظارتی ویژه از ابتدای آبان ماه بر جایگاه های سوخت شهرستان آغاز شده است.

درز اطلاعات ساعات بازرسی از جایگاه های سوخت
وی افزود: به دنبال اعتراضات گسترده مردمی در هفته گذشته اکیپ بازرسی،  بازدید از جایگاه های سوخت را آغاز کردند اما هنگام ورود به جایگاه، هیچ مورد تخلفی مشاهده نشد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت سراوان ادامه داد: هنگام نزدیک شدن به جایگاه خسروی، ناگهان شاهد خروج حجم زیادی از خودرو تویوتا شدیم که آنان تمام شدن بنزین را علت خروج خود اعلام کردند.
 
طاهری گفت: گویا افراد از قبل اطلاع داشتند که قرار است از جایگاه آنان بازدید انجام شود، هنگام مراجعه نیز مشاهده کرده اند که تلمپه ها خالی و جایگاه خلوت می باشد اما به محض خارج شدن دوباره به روال عادی باز می گردد.
وی خاطر نشان کرد: جلوگیری از این اقدام مستلزم نظارت در تمامی ساعات شبانه روز است که این موضوع در توان هیچ یک از ارگان ها و سازمان های مربوطه نیست.
 
لازم به ذکر است خبرنگار شستون جهت توضیحات بیشتر در خصوص برند شدن جایگاه سوخت امام علی (ع) و تشکیل صف های طولانی با کیانفر رئیس شرکت نفت و فرآورده های نفتی موفق به برقراری ارتباط نشد و این موضوع در گزارش دیگری پیگیری خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۴۲


ارسال