شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان:
نگاه ستادمردمی به زائران از جنس گردشگری نیست/ استاندار سیستان وبلوچستان در بحث خدمت رسانی به زائران پاکستانی کمترین همکاری را داشت
 
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملکرد برخی مسئولان ارشد استان گفت: متاسفانه شخص استاندار سیستان وبلوچستان در بحث خدمت رسانی به زائران پاکستانی کمترین همکاری را داشت و می توان گفت که این زائران حتی جزو اولویت های چندم وی هم نبودند.
رضا بختیاری از نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان در گفت و گو باخبرنگار عصرهامون اظهار داشت: پیش بینی اولیه برای ۳۰ هزار زاٸر پاکستانی بود که از ابتدای ٱبان ما تاکنون بیش از ۳۳ هزار نفر از زاٸران پاکستانی اربعین حسینی از طریق مرز میرجاوه وارد ایران شدند، حتی عده ای هم به خاطر اینکه برای صدور روادید و ویزا دیراقدام کرده بودند ازخود کشور پاکستان برگشت داده شدند که اگر آنها نیز می آمدند آمارها خیلی بیشتر از تعداد کنونی می شد.
وی با بیان اینکه در حوزه پذیرایی از زوار یا یکسری کمبودها مواجه بودیم، گفت: در حوزه امنیتی تمام دستگاه های امنیتی، سپاه پاسداران، انتظامی، مرزبانی و اطلاعات همه پای کار بودند به گونه ای که سردار کمیلی فرماندهی مرزبانی هم چندین روز در نقطه صفر مرزی حضور یافته و به زوار پاکستانی اربعین خدمت اراٸه می دادند.
دبیر ستاد مردمی اربعین با اشاره به حداقل امکانات زیرساختی موجود در مرز میرجاوه بیان کرد: اکثر کارهایی که همه انجام شد از طرف دستگاه های مردمی بود و  اگر مردم پای کار نبودند می توان گفت در این حوزه ار ستاد مردمی لنگ می زد.
وی با اشاره به خبری که چندی پیش مبنی براینکه خدمت رسانی به زوار پاکستانی باید پولی باشد، پخش شده بود ادامه داد: برخی پیشنهاد داده اند که چون امسال استان مقصد گردشگری است باید به زاٸران اربعین حسینی به عنوان گردشگر نگاه کرد که هنوز در حد صحبت است و هیچ جلسه رسمی برای ٱن انجام نشده است.
بختیاری در تکمیل مطلب فوق خاطر نشان کرد: نگاه ستاد مردمی اربعین به زاٸران پاکستانی به عنوان یک گردشگر نیست ما در فضای معنوی و فرهنگی کار می کنیم و این نگاه جایی در این ستاد ندارد، زاٸران پاکستای سفیران فرهنگی کشور ما محسوب می شوند و تبلیغات کشور ما را انجام می دهند اگر چه در این میان برخی بی بهره نماندند همین رفت وآمد یا هماهنگی اتوبوس ها برای زاٸران خود یک گردش مالی خوبی برای پایانه ها داشته که این نگاه باید عوض شود، نگاه ستاد مردمی به زاٸران پاکستانی نگاه گردشگری نخواهد بود.
وی ضمن گلایه از عملکرد دستگاه های دولتی در امر خدمت رسانی به زاٸران پاکستانی اربعین حسینی گفت: کافیست رصدی در حوزه دستگاه های دولتی انجام دهید و ببینید اعضای ستاد اربعین در دستگاه های دولتی چه کسانی بودند و آنهایی که پای کار ٱمدند چه کسانی بودند.
این مسٸول ادامه داد: خیلی از دستگاه ها ٱمدند مصوباتی هم اراٸه دادند اما هیچ کدام اجرایی نشد.
بختیاری تاکید کرد: از لحاظ زیرساختی کمبودهای زیادی به خصوص در مرز میرجاوه وجود داشت که زائران حتی برای استفاده از سرویس بهداشتی هم با مشکل مواجه بودند که لازم است این کمبودها سال آینده رفع شود و میزبانی بهتری برای این زائران داشته باشیم.
وی با انتقاد از عملکرد برخی مسئولان ارشد سیستان وبلوچستان گفت: متاسفانه شخص استاندار سیستان وبلوچستان در بحث خدمت رسانی به زائران پاکستانی کمترین همکاری را داشت و می توان گفت که این زائران حتی جزو اولویت های چندم وی هم نبودند.
وی ادامه داد: وعده های شخص اوسط هاشمی تنها در محدوده اتاق کارش بود و هیچ خروجی خاصی در بیرون از این اتاق برای زائران نداشت که امیدواریم سال آینده دستگاه های دولتی با دستورالعمل بهتر و جدی تر خدمت رسانی به زائران را در دستور کار خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه مصوباتی که از طرف استاندار استان در جلسات اربعین دولتی ها برنامه ریزی می شد فقط تا همان در ورودی اتاق وی بود و بیشتر از آن به جایی نمی رسید، گفت: به هیچ وجه از ستاد مردمی اربعین دعوتی برای حضور در جلسات اربعین دولتی ها انجام نشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۸۸


ارسال