پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶
صبح امروز؛
مراسم گرامی داشت پدر حاج قاسم سلیمانی در زاهدان برگزار شد
 
صبح امروز مراسم گرامی داشت پدر بزرگوار سردار سرافراز سپاه اسلام سرلشگر پاسدار حاج قاسم سلیمانی در زاهدان برگزار شد.
به گزارش عصر هامون؛ آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در مراسم بزرگداشت پدر بزرگوار سردار سرافراز سپاه اسلام سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی با اشاره به آیات قران اظهار داشت: عملکرد هر انسانی گلاویز و پشتوانه اوست و این یک اصل است که تجربه نیز همین را نشان داده است.
وی افزود:  ارزش شخصیتی حاج قاسم سلیمانی، ارزش تاثیرگذاری و ارزش کار وی ارزشی است که مایه افتخار مقام معظم رهبری نیز است.
وی بیان داشت: سرداران عزیز و روحانیون شیعه و سنی خوب می دانند اگر رشته ایمان فی ما بین و تناسب فکر حاکم است و اندیشه همگراست و گرایش یکنواخت؛ کارکرد فرزند به پای پدر است  وکارکرد زریه به پای آبا و اجداد است.
وی اضافه کرد:  مگر می شود اربعین فردا ویژه اباعبدالله باشد و برای زهرای مرضیه(س) و علی مرتضی(ع) و خدیجه کبری(س) و نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) ابن عبدالله دستاوردی نباشد وقتی حسین(ع) محصول وجودشان و مجسمه ی اعتقاداتشان و تجسم عینی ارزشهای نهفته در وجود آن بزرگواران است.
وی با تاکید بر اینکه عالم محشر عالم حشر عمومی با حلقه اتصال فکر است افزود: پدر سردار حاج قاسم سلیمانی از حوزه عملکرد پسر جدا نیست. زمانی جداست که اندیشه پدر با اندیشه پسر ناخوانا باشد.
وی اضافه کرد: ما در فقه اسلامی خود داریم اگر دو برادر از یک مادر و یک میراث و یک قائله توارث برخوردار باشند و یکی مومن و دیگری کافر رابطه قطع خواهد شد.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: اگر ایمان واحد، انگیزه یکی، گرایش همسو و عقیده همگرا باشد کارکرد فرزند  بدون کاستی به پای پدر است. پدر حاج سلیمانی سردار لقب نبود اما از سردار سردار تر بود چون از دامن او سردار پرورش یافت و رزمنده دلاور تربیت شد که اگر امروز فتوحاتی در برخی کشورها به مثل عراق و سوریه مشاهده می کنیم  بخش عظیم آن به طراحی و مدیریت و تجربه و ورود و میدان داری این عزیز است و همه ثوابها در این صحنه برای پدر و مادرش نیز است.
آیت الله سلیمانی گفت: در ادبیات یک قاعده به نام تابع و متبوع وجود دارد که می گوید تابع به دنبال متبوع است نه جلوتر از متبوع پس بچه نمی تواند جلوتر از بابا بایستاد بلکه باید به دنبال بابا وارد بهشت شود.   فرزند جلوتر از بابا حرکت نمی کند بلکه دنباله رو پدر و مادر خواهد بود.
وی تصریح کرد:  به دنبال الحاقیه،  ملحق است بنابراین حاج قاسم ملحق به پدر است. پدران اصل و ریشه اند و همیشه شایستگی و دارایی ما بواسطه و برکت وجود پدر است.
وی با تاکید بر اینکه باید قدر دان انقلاب باشیم ادامه داد: حاصل دسترنج امام و رهبری افرادی همانند حاج قاسم سلیمانی شدند که در برابر زیاده خواهی های دنیای استکبار ایستادند حاج قاسم سلیمانی محصول این تفکر امام و رهبری است.
اگر مسئولان سپاه خود را موظف دانستند  و برای پدر فرماندیشان در 8 سال دفاع مقدس مراسم تجلیل گرفتند خداوند قبل از آنها و بالاتر از آن با زریه اش او را تدبیر گذاشت رحمت خداوند بر این پدر و درود و عنایت به این پسر.
انتهای پیام
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۸۹


ارسال