دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۷
جزئیات حمله سگ خانگی به یک خانم 55 ساله
 
در روزهای اخیر یک خانم 55 ساله در شهرستان هیرمند، پس از بیرون آمدن از درب خانه مورد حمله یک سگ خانگی قرار می گیرد و از ناحیه دست دچار مصدومیت می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از  ندای هیرمند؛ با توجه به افزایش سگ های ولگرد و همچنین خطرات بیماری هاری در منطقه سیستان، افراد دارنده سگ های خانگی نیز باید بیش از پیش به این موضوع اهمیت بخشند.
در روزهای اخیر یک خانم 55 ساله در شهرستان هیرمند، پس از بیرون آمدن از درب خانه مورد حمله یک سگ خانگی قرار می گیرد، و از ناحیه دست دچار مصدومیت می شود.
حمید رضا بزی مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند گفت: یک بیمار 55 ساله که مورد گزش سگ خانگی قرار گرفته بود به بیمارستان شهدای هیرمند مراجعه کرد.
وی افزود: پس از مراجعه این بیمار به بیمارستان شهدای هیرمند تمامی اقدامات لازم جهت بیمارانی که مورد گزش سگ قرار می گیرند همانند واکسن و سرم  را دریافت کرده است.
بزی تصریح کرد: بر اثر فشار دندان های سگ ، دست این بیمار نیز مرود شکستگی قرار گرفته بود که توسط متخصصین جراح و ارتوپد در بیمارستان حضرت امیرالمومنین علی(ع) زابل مورد اقدامات درمانی قرار گرفته است.
مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان داشت: به مردم توصیه  می شود اگر تغییراتی در حیوانات اهلی مشاهده کردند سریعاً جهت بررسی حیوان مربوطه به دامپزشکی مراجعه کنند.
وی ضمن تاکید بر اینکه ، مردم در صورت حیوان گزیدگی به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند افزود: هزینه خدمات واکسن و سرم هاری ارئه شده در مراکز بهداشتی درمانی پس از گزش رایگان می باشد.
 

 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۲۵


ارسال