پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ,15 November 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱
امام جمعه زاهدان:
اربعین تبیین کننده واقعه عاشورا و یک تجلی برای بشریت است
 
امام جمعه زاهدان گفت: حماسه اربعین مکمل واقعه عاشورا است اگر عاشورا یک حادثه را بیان می‌کند، اما اربعین یک تجلی برای بشریت است.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان اظهار کرد: دیروز اربعین حسینی بود 1378 سال از اربعین حسینی عبور کردیم اما در طی این مدت هنوز شور و عشق به امام حسین (ع) در دل آزادگان و پیروان ابا عبدالله موج میزند و همه دنیا میبینند که موج میلیونی به ارادت سرور و سالار شهیدان بر میخیزند، این روزها مردم به پا بوسی شخصی میروند که بر ظلم و ستم و حاکمان و پادشاهان قبلیه ای ایستادگی کردند و برای بر افراشتن پرچم صلح در واقعه عاشورا بیعت نکردند.
امام جمعه زاهدان افزود: اگر عاشورا را اوج ایثار و تجلی بندگی بنامیم اربعین است که عاشورا را تبیین می کند، اربعین است که در اوج تبلیغ های مسموم واقعه عاشورا را بیان می کند.
وی ادامه داد: اربعین مکمل واقعه عاشورا است اگر عاشورا یک حادثه را بیان می‌کند  اما اربعین یک تجلی برای بشریت است، تمام دنیا میبینند که اربعین هر ساله این حماسه چگونه پر شور تر است به قول مقام معظم رهبری که فرمودند برای سرچشمه های ایمان اربعین بهترین فرصت است اربعین بهترین فرصتی است که جوانان به عاشورا لبیک بگویند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در اربعین بود که جابر با چشم‌های نابینا به سر مزار ابا عبدالله آمد، در اولین اربعین بود که حضرت زینب و امام سجاد و قافله اسیران به سرزمین کربلا رسیدند همه از دور قبر کنار رفتند حضرت زینب به نزدیک قبر رفت و فرمودند حسین جان من امانت های تورا به خوبی نگه داشتم زخم زبان ها خوردم، تازیانه خوردم اما ای برادر اگه سر از خاک برداری خواهرت را نمیشناسی اما باز هم نتوانستم روسفید شوم من رقیه را در خرابه های شام جا گذاشتم، حرف های حضرت زینب(س) انقلابی در کربلا به وجود آورد.
سلیمانی بیان کرد: دو بار ریاست محترم جمهور روسیه به تهران سفر کرد، اولین بار در سال 1394 برای شرکت در مراسم تولید کنندگان گاز حضور پیدا کردند و مستقیم به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند بدون هیچ گونه تشریفاتی و در آن جلسه حضرت آقا به اقای پوتین فرمودند شما یک انسان بزرگی در دنیای سیاست هستید و برای کشورما قابل احترام هستید اقا چند نکته را به اقای پوتین فرمودند از جمله اینکه شما بسیاری از سیاست های ننگین آمریکا را خنثی کردید شما باعث بهتر شدن روابط ایران و روسیه شدید شما با کمک ایران باعث شدید امنیت در منطقه ایجاد شود.
وی افزود: سفر اخیر روسای دو کشور آذربایجان و روسیه و دیدار با رهبری معظم انقلاب باعث شد تا نگاه تمام دنیا به این ملاقات باشد.
امام جمعه زاهدان گفت: در گفتگو بین روسای جمهور روسیه و آذربایجان از قبیل موقعیت استراتژیک دریای خزر و روابط موجود بین دو کشور بود یکی از نکاتی که رهبری به اقای پوتین گفتند این بود که برای جلوگیری از تحریم دلار از بین دو کشور برداشته شود نکته دیگر که رهبر فرمودند آمریکا میخواهد برجام را پاره کند و توطئه های بسیار در سر دارد، با سفر آقای پوتین و این ملاقات تمام نقشه های دشمنان ایران برباد رفت و نکته های دیگری که رهبر معظم انقلاب در زمینه های مختلف از قبیل اقتصادی و اجتماعی و .... برای تعامل بیشتر دو کشور فرمودند.
سلیمانی در پایان خطبه ها به دانیال ملایی استاندار جدید خیرمقدم گفته و از زحمات اوسط هاشمی قدردانی کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۲۹


ارسال