چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
​کارشناس مسایل سیاسی در گفتگو با عصرهامون؛
سعد حریری در اسارت سعودی هاست/ مداخلات خارجی به سود امنیت و ثبات لبنان نیست
 
معاون سیاسی سابق استانداری سیستان و بلوچستان وادار کردن سعد حریری به اعلام استعفاء را یک اتفاق نادر سیاسی دانست و گفت: محور عبری عربی به دنبال برهم زدن امنیت و اتحاد در لبنان است.
 سلطانعلی میر در این خصوص به عصرهامون و با بیان اینکه تجربه نشان می­دهد مداخلات خارجی به سود امنیت و ثبات منطقه نبوده است، اظهار داشت: در هر جا که بیگانگان در منطقه دخالت کرده­اند‌، برای چند دهه ناامنی به وجود آمده است.

وی افزود: اخیراً شاهد سلسله اتفاقات و اقداماتی هماهنگ علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم، تجربه گذشته نشان می دهد در پشت پرده این سلسله اقدامات یک نقشه هماهنگ از طرف جبهه متحد و تروریستی صهیونیست‌ها و سعودی‌ها در حال وقوع است. عمده دلیل این اتفاقات نیز وحشت این جبهه تروریستی از موفقیت‌های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران و مقاومت است.

معاون سیاسی سابق استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: استعفای ناگهانی نخست وزیر لبنان و اظهارات دیکته شده به وی حرکتی در استمرار این مسیر هماهنگ علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه مداخلات خارجی به سود امنیت و ثبات لبنان نیست بیان کرد: کناره گیری حریری آنهم در خاک عربستان به اندازه‌ای برای سیاستمداران و حتی خودش غیر منتظره بود که نشانه‌های دستپاچگی او در نطق تلویزونی کاملا ملموس بود، شکی نیست که این اقدام با فشار مقامات سعودی‌ها انجام گرفته و دلیل این حرف نیز اعلام استعفای حریری از عربستان سعودی است که این اتفاقی نادر در تاریخ سیاسی جهان است.

کارشناس مسایل سیاسی استعفای حریری را طرح ریزی جدید سعودی ها برای آغاز فتنه ای جدید در خاورمیانه توصیف کرد و افزود:  برنده اصلی این اتفاقات بدون شک رژیم صهیونیستی است، اسرائیلی ها امروز به دنبال جبران شکست‌های خود در برابر مقاومت است، بنابراین باید مقامات کشورهای اسلامی نسبت به این موضوع هوشیارانه‌تر عمل کنند.

وی با بیان اینکه امروز همه در لبنان متفق القولند که حریری توسط سعودی ها به گروگان گرفته شده است، تصریح کرد: اخیراً مقامات لبنانی یک هفته به سعودی ها فرصت داده‌اند تا سعد حریری را بازگرداند وگرنه از طریق مجامع بین المللی و حقوقی اقدام خواهد کرد، همین موضوع نشان می دهد حریری در بازداشت خانگی در ریاض به سر می برد.

وی در پایان این اقدام سعودی ها را شکست سیاسی بزرگ برای این کشور دانست و یادآور شد: زمامداری جوانان بی تجربه در عربستان در سالهای آینده این کشور را تا مرز تغییر نظام سیاسی به پیش خواهد برد.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۵۷


ارسال