سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۴
گوشه ای از محرومیت های روستاهای سیستان؛
روستاهایی که هر روز خالی تر می شوند/ افزایش بیماری های تنفسی دستاورد بی توجهی مسئولین
 
روستاهایی همانند، بزی، امرودی، تپه کنیز و دیگر روستاهای شهرستان هیرمند، مسیر تردد مناسبی ندارند که باعث بروز انواع مشکلات برای روستائیان شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از  ندای هیرمند؛ یکی از معضلات مهمی که در منطقه سیستان همواره مردم از آن گلایه مند هستند، آسفالت جاده و یا شن ریزی معابر روستایی است.
بسیاری از مردم در منطقه سیستان در معرض طوفان های 120 روزه قرار دارند، که جاده های خاکی به شدت ریزگردها در این منطقه می افزاید ، با این حال برخی از مسئولین محلی و شهرستانی به جای چاره اندیشی، به این معضل اقدام قابل قبولی را در دستور کار قرار نمی دهند.
روستاهایی همانند، بزی، امرودی، تپه کنیز و دیگر روستاهای شهرستان هیرمند، مسیر تردد مناسبی ندارند که باعث بروز انواع مشکلات برای روستائیان شده است.
اخیراٌ یکی از اهالی روستای چکل شهرستان هیرمند؛ با ارسال تصاویری از روستای خود، عدم توجه دهیار روستا را به مردم شرح داده است و گفت:  تمامی معابر روستا با خاک هموار شده است که نه تنها در مواقع طوفانی نمی توان از منازل بیرون آمد بلکه عبور و مرور را برای عابرین پیاده نیز مشکل ساخته است.
وی افزود: مردم روستا بارها به دهیاری جهت شن ریزی معابر روستای چکل مراجعه کرده اند که این امر از سوی دهیار روستا چشم پوشی شده است.


این شهروند سیستانی خاطرنشان کرد: عبور گله گوسفندان نیز از این مسیر ، طوفانی از گرد و خاک را به راه می اندازد که بیماری هایی از جمله تنگی نفس، و آسم و بیماری های چشمی را عاید مردم روستا کرده است.
محمد علی فقیهی رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان هیرمند گفت: طول کل راههای شهرستان هیرمند 530 کیلومتر می باشد، که از این مقدار 4 کیلومتر راه اصلی و 68 کیلومتر راه فرعی آسفالت گردیده است.
وی ادامه داد: مقدار450 کیلومتر راه روستایی بوده که 155 کیلومتر راه آسفالته و172 کیلومتر شوسه و123 کیلومتر خاکی می باشد.
رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان هیرمند با بیان اینکه هم اکنون60 روستای سطح شهرستان هیرمند از نعمت راه آسفالته بهرمند شدند افزود: 95 کیلومتر راه روستایی در شهرستان هیرمند با اعتبار 6 میلیارد تومان آسفالت شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۶۹


ارسال