دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۳
گزارشی از حال خراب روستای «کرباسک»
آژیر قرمز محرومیت در کرباسک سیستان/خدمات اورژانس و بانک در راس نیازها
 
عضو شورای اسلامی کرباسک گفت: علیرغم جمعیت هزار نفره کرباسک، اهالی آن از خدمات بانکی و پست بانکی محروم هستند.
به گزارش عصرهامون  ابراهیم سراوانی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف راه اندازی ICT در مراکز مخابرات روستایی ایجاد مراکزی برای خدمات دهی پستی، اینترنتی و بانکی به روستاییان بوده اما متاسفانه مرکز مخابرات کرباسک به دلایلی نامعلوم، از دادن خدمات بانکی و پستی به روستاییان طفره رفته و مردم از این خدمات محرومند.

وی افزود: پیشنهاد می شود جهت خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم روستای شهید پرور کرباسک و دهها روستا دیگر اطراف آن که دسترسی آسان به این مرکز مخابراتی دارند خدمات پستی و بانکی در آن دایر و یک دستگاه عابر بانک در این مرکز نصب شود تا مردم جهت انجام این امورات به شهر زابل عزیمت نکنند و ترافیک شهری و ازدحام بانکها به خصوص در زمان پرداخت قبض های آب، برق و تلفن در شهرستان زابل کاهش یابد.

سراوانی در ادامه به طرح ایجاد اورژانس ۱۱۵ در محل خانه بهداشت قدیمی و رها شده روستای کرباسک اشاره و خاطرنشان کرد: اکثر افراد باقیمانده در روستای کرباسک و دهها روستای اطراف آن را افراد پیر و سالخورده و بیماران قلبی و ریوی تشکیل می دهند و کم عرض بودن جاده آن نیز بارها و بارها باعث ایجاد تصادفات فوتی و جرحی شده است.

وی ادامه داد: پیشنهاد می شود در صورت امکان با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی زابل در محل خانه بهداشت قدیمی و رها شده روستای کرباسک که ساختمانی زیباست و حداقل ۱۰ سال دیگر بدون مشکل سرپا خواهد بود جهت خدمت رسانی به اهالی منطقه اورژانس ۱۱۵ دایر شود.

سراوانی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان طرح استفاده از دبیرستان متروکه و رها شده شهدای کرباسک در راستای خدمات رسانی به مردم پرداخت و اضافه کرد: با همت مردم روستای کرباسک و خیرین، دبیرستان شهدا و راهنمایی توحید کرباسک در محل اهدایی دیگری احداث شده است و بیش از هزار متر زمین دبیرستان قدیمی شهدای کرباسک سالهاست متروکه و رها شده است.

وی بیان کرد: انتظار می رود از این مکان که در مجاورت جاده و در قلب روستای کرباسک جای گرفته به عنوان یک مرکز تجاری و اداری مانند کمپ آبیاری زهک استفاده شود و در صورت تبدیل شدن کرباسک به شهر یا بخش، به مرکزی برای استقرار بخشداری، شهرداری و دیگر ادارات تبدیل شود.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۷۱


ارسال