سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۴
مسول دبیرخانه های فرهنگی وهنری مساجد سیستان و بلوچستان:
استقبال بی نظیر اهل سنت از همایش شعر استان/ ۸۰ شعر به دبیرخانه جشنواره رسیده است
 
مسول دبیرخانه های فرهنگی وهنری مساجد سیستان و بلوچستان گفت: ۸۰ شعر از شعرای شیعه و اهل سنت سیستان و بلوچستان به دبیرخانه جشنواره شعر استانی رسیده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام مهدی پودینه در مراسم همایش شعر استانی که در حسینیه شهیدین زابل برگزارشد عنوان کرد: بعد از فراخوانی که به شاعران شیعه و سنی در سطح استان داده شد قریب به ۸۰ شعر به این جشنواره و دبیرخانه رسیده است.

وی افزود: استقبال شعرا از جشنواره بسیار خوب بود به طوری که نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد اشعار شرکت کننده افزایش یافته بود.

حجت الاسلام پودینه خاطرنشان کرد: اشعار سروده شده توسط شعرای اهل سنت وتشیع در مدح امام سجاد از معنویت بسیار بالایی برخوردار بود.

وی تاکید کرد: حضور شاعران اهل سنت در این جشنواره بسیار چشمگیر بود به طوری که در مورد امام سجاد (ع) و واقعه کربلا اشعار خیلی خوبی سروده بودند که نشان از ارادت تمامی مسلمانان استان به این امام همام دارد.

حجت الاسلام پودینه تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی تاثیر به سزایی در افزایش اتحاد و همدلی امت اسلامی دارد چرا که حضور یکپارچه تشیع و اهل سنت در آن به وضوح قابل مشاهده است.

وی در پایان گفت: با توجه به استقبال خوب شعرا از جشنواره انتظار می رود این جشنواره در سال آینده بسیار پرشورتر برگزار شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۷۶


ارسال