پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲
نویسنده عرصه های ارزشی، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی مطرح کرد
چاپ213مرحله ای کتاب «خاک های نرم کوشک»/برخی از مسئولان ما فولاد زره شده اند!
 
ناشر و نویسنده و عرصه های ارزشی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: کتاب «خاک های نرم کوشک» تاکنون با توجه به استقبال، به چاپ213خود رسیده است.
سعید عاکف افزود: تاکنون بیش از 50عنوان کناب در عرصه های ارزشی و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به چاپ رسانده ام که خوشبختانه هرکدام از آنها با استقبال بسیار خوبی روبرو شده و بازخوردهای مناسبی را نیز داشته ایم که یکی از آنها کتاب خاک های نرم کوشک می باشد.
وی با اشاره به بیش از 213بار چاپ این کتاب، افزود: اگر براساس عدالت بسیار جانانه‌ای که برخی از آقایان در عرصه‌های هنر، ادب و فرهنگ کشور دارند بخواهیم قضاوت کنیم باید بگوییم که این کتاب به چاپ 2هزارُم خود رسیده است.
وی ادامه داد: برخی از مسئولان، کُتبی که مد نظرشان است را در تبلیغات های تلویزیونی و انواع و اقسام رسانه ها تبلیغ می کنند و با هماهنگی که انجام می دهند برخی از نهادها هم از آن به تعداد قابل توجهی خریداری می کنند و با این حال آنها در حد 140تا150 بار بیشتر به چاپ نرسیده اند، حتی یک سری در حوزه هنری که رفته بودم متوجه شدم آنها چند وکیل گرفته بودند که اگر کُتب آنها در اینترنت آورده شده یا به سرقت رفته بود آنها جلویشان را بگیرند و این درحالی است که بسیاری از کنب ما در فضای مجازی و حقیقی به سرقت رفته و هیچ حق و حقوقی نیز به ناشر و مولف پرداخت نکرده اند.
وی اظهار کرد: برخی از کتب ما به مثل «گمشده مزار شریف» که اگر کسی از من کسی بپرسد کدام اثرت حاصل تمام عمرم می باشد این کتاب را معرفی خواهم کرد، براساس بررسی که دوستانمان انجام دادند در سال 94تنها در اینترنت به میزان یک میلیون نسخه سرقت شده بود، متاسفانه در شیکه های اجتمایی تا دلتان بخواهد از کتابهای سرقت شده ما وجود دارد،اگر در دیگر کشورها حتی یک خط از کتابی سرقت شود مسئولان آنجا همه جوره از ناشر و مولف حمایت کرده و با حاطی برخورد جدی می کنند اما این موضوع در کشور ما وجود ندارد.
وی تصریح کرد: در کشور لبنان کتاب خاک های نرم کوشک به عربی ترجمه شده بود در یک سال با اسناد و مدارک موثق یک میلیون نسخه چاپ شده بود و آن رابه دیگر کشورها فرستاده بودند ولی متأسفانه هیچ حق و حقوقی به ناشر و مولف ندادند.
عاکف گفت: بسیاری از این موارد به مسئولان گفته شده است اما باید گفت "مسئولان ما فولاد زره شده اند و این گفته ها برایشان تاثیری ندارد حال هرکس هرچه میخواهد بگوید، بگوید"!.
این نویسنده خاطر نشان کرد: سازمان ارتباطات اسلامی به زبان اردو و زبان‌های دیگر کتاب ما را بدون امضاء قرارداد و اجازه از ناشر و مولف به زبان های مختلف ترجمه کرده و به کشور های دیگر ارسال کرده که شنیده ایم الحمدالله استقبال بسیار خوبی از آن شده است.
وی در پاسخ یه سوالی در زمینه توجه رهبر معظم انقلاب به کتاب «خاک های نرم کوشک» اظهار کرد: مقام معظم رهبری برخلاف یسیاری از حضرات و آقایان حاضر در کشور که ادعای کار فرهنگی دارند و همیشه از کارهایشان می گویند،  یک نگاه تمدن ساز دارند، ایشان بیش از آنکه بخواهند به فرهنگ بپردازند، به تمدن کار دارند.
وی ادامه داد: ایشان نگاهشان نگاه تمدن ساز است، یکی از ابزاری که در واقع اعتقاد دارند که در این بحث تمدن سازی کمک می کنند فرهنگ است و بخش قابل توجهی از بخش فرهنگ را در امر کتاب می دانند، من هیچ وقت ندیدم تو صحبت های ایشان آنقدر که به کتاب بها داده می شود به چیزی دیگری بها داده شده باشد.
وی در خصوص دست خط رهبر در کتاب «خاک های نرم کوشک» اقزود: تاکنون دست خط ایشان را ندیده ایم اما شنیده ایم که چنین چیزی وجود دارد و در جلسات مختلف تاکبدات فراوانی بر قرائت این کتاب داشته اند.
وی در خصوص چرایی تلاش برخی برای کمرنگ شدن عرصه های ارزشی کشور، بیان کرد: اگر بخواهیم پاسخ این سوال را بدیم باید ریشه ای بررسی شود و به مباحث تاریخی بپردازیم، به طور مثال مقام معظم رهبری در قبل از پیروزی انقلاب، کتابی در خصوص انقلاب هند نوشته اند اما این کتاب در کشور ایران هیچ وقت چاپ نشد، چندی پیش با گروهی از کشور پاکستان که حرف می زدم آنها می گفتند این کتاب را در کشورمان به مباحثه گذاشته ایم و تعجب کرده اند که چرا در خود ایران این کتاب چاپ نشده است.
وی تاکید کرد: باید از برخی مسئولان در این خصوص پرسید، من با برخی از آنها صحبت کردم تا بینیم علت چیست وقتی که صحبت کرده‌ام، دلایل آنها بسیار عجیب و غریب و بی سر و ته است، افرادی که در بیت مقام معظم رهبری هستند وظیفه دارند تا این کتب را به چاپ برسانند ولی حالا چاپ نمی شود و علت آن را هم نمی دانم، در آن کتاب، رهبر معظم انقلاب با ادله ثابت می کنند که بنیانگذار انقلاب هند شیعیان بودند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در زمینه فعالیتش در خصوص سیستان و بلوچستان نیز گفت: ما یک اثری را به نام «بهشت گمشده مزار شریف» تهیه و به چاپ رسانده ایم، در این کتاب این جریان شناسی شیعه و اهل سنت در داخل و خارج از ایران و به رخنه گاه هایی که برای نفوذ می باشد پرداخته شده است.

منبع:جوان

انتهای پیام//پ
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۸۰


ارسال