يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ,15 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰
مسئول کمیته یادواره های کنگره ملی شهدای سیستان بلوچستان:
برگزاری شش یادواره منطقه ای در سیستان و بلوچستان/ اولین یادواره شهدای شهرستانی پنجشنبه کلید می خورد
 
مسئول کمیته یادواره های کنگره ملی شهدای سیستان بلوچستان گفت: در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان شش یادواره محوری در استان برگزار خواهد شد.
به گزارش عصر هامون؛ سرهنگ محمد علی پور احمدیان در گفت و گو با خبرنگار فائزون در تشریح جزییات برگزاری یادواره های کنگره ملی شهدا اظهار داشت: یکی از اساسی ترین کارها در ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت گرامی داشت یاد و خاطره شهداست همانطور که مقام معظم رهبری در این زمینه می فرمایند:" زنده نگداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست" در همین رابطه یکی از عمده ترین کارهایی که صورت می گیرد برگزاری کنگره ملی شهدای هر استان است.
وی با اشاره به اینکه کنگره ملی شهدای استان سیستان و بلوچستان در سال 96 برگزار می شود افزود: قبل از برگزاری اجلاسیه کنگره یک سری یادواره شهدا مانند یادواره شهدای اقشار مختلف، یادواره شهدای جهاد، یادواره شهدای ارتش، یادواره شهدای مدافع حرم، یادواره شهدای اطلاعات و ... برنامه ریزی شده است و باز در همین رابطه یکی از عمده ترین برنامه های قبل از اجلاسیه برگزاری یادواره شهدای شهرستانی است.
معاون اجرایی سپاه سلمان تصریح کرد: در همین خصوص استان سیستان و بلوچستان را به 6 منطقه تقسیم بندی کردیم و در هر شهرستان یک یادواره محوری برنامه ریزی شده است که تا قبل از برگزاری اجلاسیه کنگره به ترتیب زیر انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: یادواره شهدای شهرستانهای زابل، هامون، زهک، نیمروز و هیرمند با محوریت شهرستان زابل و یادواره شهدای شهرستانهای زاهدان، خاش و میرجاوه با محوریت شهرستان زاهدان پیش بینی شده است.
سرهنگ پور احمدیان ادامه داد: یادواره شهدای شهرستانهای ایرانشهر و دلگان با محوریت شهرستان ایرانشهر و یادواره شهدای شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان با محوریت شهرستان سراوان برگزار می شود.
وی تصریح کرد: یادواره شهدای شهرستان نیکشهر، قصر قند و فنوج با محوریت شهرستان نیکشهر و یادواره شهدای شهرستان چابهار، سرباز و کنارک با محوریت شهرستان چابهار برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در خصوص برگزاری یادواره ها، همه برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم با فرماندهان نواحی و مسئولان مربوطه انجام و ابلاغ هم شده و طبق تاریخ های مشخص یادواره ها برگزار خواهند شد.
وی در پایان تاکید کرد: اولین یادواره شهدای شهرستانی در شهرستان ایرانشهر همزمان با پنجشنبه 25 آبان ماه 96 برگزار خواهد شد.
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۶۲۵


ارسال