چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبرداد؛
نجات جان سه صیاد توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار
 
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از نجات جان سه صیاد، توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار در آب های دریای عمان خبر داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، سید حسن ابراهیمی اظهار کرد: مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار توانست در یک عملیات جستجو و نجات دریایی دو ساعته، سه سرنشین یک قایق صیادی را که به علت مشکل موتوری در هوای نامساعد (فورس پنج) در فاصله 10 مایلی از بندر چابهار گرفتار شده بودند، پس از چندین ساعت سرگردانی در دریا، نجات دهند.

وی افزود: نجات یافتگان در صحت کامل به سر می برند و وضعیت سلامتی آنها رضایت بخش گزارش شده است.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به فرماندهان، خدمه قایق ها، شناورهای سنتی و لنج ها توصیه کرد: دریانوردان قبل از عزیمت به دریا ضمن رعایت اصول ایمنی باید تجهیزات ارتباطی مناسب همراه داشته باشند.

وی گفت: شناورها باید به اطلاعات ارسالی از طریق SMS مرکز جستجو و نجات دریایی که برای مسئولین شیلات استان، دهیارهای هر منطقه ساحلی ارسال می شود توجه ویژه داشته باشند و در صورت عدم دسترسی به اطلاعات هواشناسی، جهت اطلاع از وضعیت دریا، قبل از عزیمت به دریا با شماره تلفن 05435321415 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۶۳۰


ارسال