شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
استان سیستان و بلوچستان بعد از وقوع زلزله در عراق و غرق کشور، آمادگی خود را برای حضور و ارائه خدمت به زلزله زدگان این خطه از کشور اعلام کرده است.
به گزارش عصرهامون، نهادها و ارگانهای امدادی و غیر امدادی سیستان و بلوچستان در پیام ها و مصاحبه هایی آمادگی خود را برای حضور و فعالبیت در این منطقه اعلام کرده اندو کمک های نقدی و غیر نقدی نیز برای این منطقه ارسال و یا در حال جمع آوری برای ارسال می باشد.
اعلام نیاز از سوی جمعیت هلال احمر کشور انجام نشده است
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: ما اعلام آمادگی تیم ها و گروه های امدادی استان را به مرکز کشور و استان های غرب کشور اعلام کرده ایم اما آنها هنوز اعلام نیاز نکرده اند.
حسن مصفا در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: در حال حاضر نیروهای امدادی، آنست و دیگر واحدهای این جمعیت در استان به صورت آماده باش هستند تا در صورت نیاز در سریعترین زمان خود را به مناطق غرب کشور برسانند.
وی خاطر نشان کرد: جمعیت، شعب، نمایندگی ها و چادرهای برپا شده در نقاط پر تردد شهرهای استان درحال جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم برای ارسال به زلزله زدگان غرب کشور می باشند.
آماده اعزام تیم های بهداشتی و درمانی به مناطق زلزله زده کشور هستیم
دبیر ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این زمینه گفت: در صورت اعلام نیاز، این دانشگاه آمادگی اعزام تیم های بهداشتی و درمانی را به مناطق زلزله زده کشور دارد.
دکتر فریبرز راشدی به خبرنگار ما افزود: بلافاصله  پس از وقوع زلزله، تیم های تریاژ مرکز مدیریت حوادث فراخوان شدند و هم اکنون 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 10 دستگاه آمبولانس و 25 نفر از پرسنل این مرکز آماده اعزام هستند.
وی ادامه داد: تیم های 5 نفره آموزش دیده و مجهز نظام پرستاری به ظرفیت 40 نفر نیز برای بررسی امکان اعزام در شرایط اضطرار فراخوان شده اند.
وی تصریح کرد: متخصصان، تیم های بهداشتی و شرکت های دارویی نیز برای همیاری در زمان اضطرار فراخوان شده اند.
علیرضا سرگزی رئیس بسیج جامعه پزشکی استان نیز از آمادگی این نهاد برای اعزام بیمارستان صحرایی با تمام تجهیزات به غرب کشور خبرداد.
اختصاص بیش از 50 تن خرمای سراوان به زلزله زدگان کرمانشاه
فرماندار سراوان نیز در این خصوص با بیان اینکه  مشارکت، همراهی و همدلی مردم مرزدار شهرستان سراوان با حادثه دیده گان غرب کشور سبب تسلی خاطر بازماندگان می شود، گفت: بیش از 50 تن خرمای این شهرستان به زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص یافت.
شایان ذکر است سایر نهادها و ارگان های مرتبط نیز اعلام آمادگی خود را در پیامها، اخبار و جلسات مختلف اعلام کرده اند.
 
انتهای پیام//پ
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۶۷۰


ارسال