پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ,24 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۴
ارائه خدمات درمانی به بیش از 34 هزار زائر پاکستانی در مرز میرجاوه
 
مسئول مرکز بهداشت میرجاوه گفت:در مدت زمان ورود زائرین پاکستانی به 34 هزار و 654 زائری که وارد کشور و همچنین پنج هزار و 484 مسافری که از مرز میرجاوه خارج شدند، انواع خدمات مراقبت و درمانی ارائه شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ،علیرضا شهرکی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: با توجه به تجربه سال قبل از خدمات رسانی به زائرین پاکستانی از یک ماه قبل آمادگی لازم را برای ورود زوار داشتیم و جلسات مربوط به چگونگی خدمات رسانی به زائرین برگزار شده بود.
وی با اشاره به اقدامات بهداشتی انجام شده در بدو ورود زائرین پاکستانی، افزود: یک کانکس و دو چادر برای ارائه خدمات پزشکی در پایانه مرزی دائر شده که قسمتی از آن برای ویزیت بیماران و قسمتی برای توزیع دارو و پشتیبانی در نظرگرفته شده بود دو چادر نیز برای تزریقات آقایان و خانم ها برپا شد.
وی با بیان اینکه با افزایش ورود زوار با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ، تعداد اتوبوس و آمبولانس ها را اضافه کردیم ،خاطرنشان کرد: تریاژ بیماران در محل پایانه مرزی میرجاوه انجام می گرفت و بیمارانی که نیاز به خدمات بیشتر داشتند به مرکز استان اعزام می شدند اما در اکثر موارد بیماران پس از سرم تراپی به سفر خود ادامه می دادند.
شهرکی با اشاره به برپایی چادر بیمارستان صحرایی در محل پایانه مرزی میرجاوه، تاکید کرد: با افزایش ورود زوار و ایجاد شرایط بحران با هماهنگی سپاه پاسداران، چادردیگری به صورت بیمارستان صحرایی با 6 تخت بستری و پزشک، پرستار و بهورز برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به زائرین برپا شد تا بهتر بتوانیم به تمام بیماران خدمات درمانی ارائه کنیم.
وی اذعان کرد: از ابتدای برپایی موکب، تمام نیروها از جمله پزشک، پرستار، ماما، بهورز و نیروهای بهداشت محیط و بهداشت بیماری ها در مرز میرجاوه مستقر شدند و پس از ایجاد بحران با پیش بینی های انجام شده و نیروها تا 3 شیفت بصورت 24 ساعته تا 18 آبان به زائرین خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دادند.
مسئول مرکز بهداشت میرجاوه با بیان اینکه دو پزشک تا انتهای برپایی موکب 24 ساعته به زوار خدمات رسانی می کردند، افزود: در مدت زمان ورود زائرین پاکستانی به 34 هزار و 654 زائری که وارد کشور و همچنین پنج هزار و 484 مسافری که از مرز میرجاوه خارج شدند، انواع خدمات مراقبت و درمانی ارائه شد و بر روی 475 اتوبوس ورودی به کشور از مرز پاکستان نیز چک حشره شناسی و بهداشتی انجام شد و تعداد سه هزار و 102 زائر ویزیت رایگان شدند.

انتهای پیام/ش
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۶۹۰


ارسال