جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
​سیستان و بلوچستان در سالروز شهادت امام مهربانی سوگوار است
 
سیستان و بوچستان همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت امام مهربانی ها علی ابن الموسی الرضا(ع) غرق در عزا و سوگواری است.
به گزارش عصرهامون، مردم ولایتمدار سرزمین زهد و پارسائی در نقاط مختلف این استان با تجمع در مساجد و حسینیه در سالروز شهادت امام رضا (ع) به سوگ نشستند و در غم شهادت این امام همام با دیگر مسلمانان همنوا شدند.
سراسر این استان به مناسبت ایام سوگواری آخر ماه صفر یکپارچه سیاهپوش است و هم اکنون پرچم های عزا در هر کوی و برزن افراشته شده است.
مردم مومن و ولایتمدار سیستان و بلوچستان از شامگاه شنبه و امروز یکشنبه با حضور در مساجد، حسینیه ها و آستانه شهدای گمنام این استان آیین های عزای بزرگداشت سالروز شهادت امام هشتم شیعیان را برپا کردند.
در این آیین ها که قشرهای مختلف مردم حضور داشتند شرکت کنندگان با نوحه خوانی و مداحی در سوگ شهادت امام هشتم شیعیان اشک ماتم ریختند و به عزاداری پرداختند.
مردم زاهدان و سیستان نیز در این روز با بر تن داشتن رخت عزا و سیاه پوش کردن سر درب مغازه ها، خانه ها و خیابان های شهر در حالی که عزادار اربعین حسینی، رحلت نبی مکرم اسلام، حضرت محمد(ص) و امام حسن مجتبی(ع) بودند در سوگ امام رضا(ع) نیز به سوگ نشستند.
علاوه بر زاهدان در نقاط مختلف شهری و روستایی نیز مراسم عزاداری و سوگواری برگزار شد و روحانیان و مداحان اهل بیت (ع) به تبیین سیره و منش ائمه اطهار(ع) و امام رضا(ع) پرداخته و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز به مرثیه سرایی پرداختند.
در زاهدان این مراسم در مسجد جامعه زاهدان برگزار شد، مسئول مؤسسه روایت سیره شهدا در این آیین گفت: برنامه گرامیداشت ائمه(ع) در مساجد متبرک به نام هریک از امامان یک سنت حسنه و بسیار مبارک است.
حجت الاسلام حسین جوشقانی اظهار داشت: امام رضا (ع) همچون سایر ائمه (ع) قرآن ناطق و سرچشمه همه کرامات بود.
وی افزود: محبت به اهل بیت پیامبر اکرم(ص) سرمایه بسیار عظیمی برای مسلمانان است.
وی تاکید کرد: کسانی که محبت اهل بیت(ع) را در دل دارند به لذت های دنیوی هیچ دل مشغولی ندارند.
حجت الاسلام جوشقانی گفت: محبت به اهل بیت پیامبر اکرم(ص) کلید دروازه های بهشت و سعادتمندی است.
وی بیان کرد: داشتن معرفت قلبی شرط قبولی زیارت امام رضا(ع) است.
وی افزود: امام رضا (ع) در تمام ابعاد حیاتش بنده مطیع و مخلص پروردگار بود.
امروز می شد در گریه های مردم رابطه ای معنا دار را میان آنان و امام مهربانی ها دید، رابطه ای که تا اسم امام رضا(ع) می آمد مردم از خود بی خود می شدند و اشک می ریختند.
گروهی از مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان نیز چند روز پیش رهسپار مشهد شدند تا همراه دیگر هم کاروانیان اهل سنت در مراسم سالروز شهادت امام رضا (ع) شرکت کنند.


انتهای پیام//
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۷۳۰


ارسال