پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ,20 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲
در همایش ائمه جمعه و جماعات شهرستان میرجاوه مطرح شد؛
هفته بسیج فرصتی مناسب برای گام نهادن به سوی کمال است/پیروزی جبهه مقاومت درمقابل داعش حاصل وحدت شیعه و سنی است
 
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه میرجاوه گفت:پیروزی امروز جبهه مقاومت درمقابل تروریست های داعش نمونه ای از وحدت شیعه و سنی است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛همایش ائمه جمعه و جماعات شهرستان میرجاوه با محوریت روحانی انقلابی، با حضور جانشین سپاه شهرستان میرجاوه، مسئول نمایندگی ولیه فقیه در سپاه این شهرستان و علمای شیعه و سنی در مسجد علی بن ابی طالب این شهرستان برگزار شد.
امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب در ان همایش اظهار کرد:سیره و روش پیامبر الگویی برای تمام مسلمین و جامعه بشریت است و رسیدن به کمال در موضوعات مختلف تنها با بهره جویی از سیره و روش پیامبر در زندگی میسر است و خداوند متعال ایشان را بهترین اسوه برای مردم جهان قرار داده است.
مولوی عبدالقهار میربلوچزهی با اشاره به پیش رو بودن ولادت پیامبراکرم(ص) و هفته وحدت، افزود: به محض ولادت حضرت محمد(ص)  آیات و نشانه های ولادیت ایشان در زمین و آسمان نمایان شد و تمام فرشتگان و موجودات این ولادت فرخنده را به یکدیگر تبریک می گفتند، وجود ایشان منشا خیرات برای بشر و وحدت مسلمین است.
وی هفته بسیج را فرصتی مناسب برای گام نهادن به سوی کمال دانست و خاطرنشان کرد: تمام مردم و علما از این فرصت بسیج برای رسیدن به کمال و شایستگی استفاده کنند و سیرت پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت ایشان را در خود و اطرافیانشان گسترش دهند و سبک زندگی پیامبراکرم(ص) را الگوی زندگی خویش قرار دهند.
 
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه میرجاوه نیز در این مراسم بیان کرد:پیغمبر اکرم
(ص) در راه رسالت خویش سختی های زیادی را متحمل شدند به طوریکه بارها توسط کفار آزار و اذیت شدند اما دست از رسالت خویش برنداشتند.
حجت الاسلام والمسلمین اکبر زاده با بیان خلق و خوی حسنه پیامبر اکرم(ص)، افزود: روحانیون و طلبه ها باید خصوصیات و ویژگی های پیامبراکرم(ص) و اخلاق حسنه ایشان را الگوی خویش قرار دهند تا بتوانند الگوی مناسبی برای سایر مردم باشند.
وی خاطرنشان کرد: افراط و تفریط باعث تخریب است،مسلمانان باید بر مشترکات خویش تاکید کنند و با وحدت و یکدلی از پیامبراکرم(ص) الگو گرفته و به ریسمان محکم اسلام چنگ بیندازند، پیروزی امروز جبهه مقاومت درمقابل تروریست های داعش نمونه ای از وحدت شیعه و سنی است چرا که مسلمانان شیعه و سنی در مقابل دشمنانی که قصد تخریب چهره اسلام را داستند ایستادگی کرده و آنان را نابود کردند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه میرجاوه با بیان اینکه روحانیون الگوی مردم هستند بنابراین باید خودسازی را از خویش آغاز کنند، تاکید کرد: روحانیون باید با خودسازی و تهذیب نفس الگویی شایسته برای مردم باشد، انسان جانشین خدا بر روی زمین است و باید شایستگی این صفت را در خود ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ش
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۸۲۷


ارسال