دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ,24 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده مردم میرجاوه و خاش در مجلس گفت:بسیج چشم بیدار و با بصیرت کشورو سد محکمی در برابر توطئه ها و تهاجم فرهنگی دشمن است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، علی کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: بسیج همواره در جهت توانمندسازی و کمک به سایر دستگاه های اجرایی حاضر بوده و در استان محروم سیستان و بلوچستان به روش های مختلف به کمک اقشار آسیب پذیر و محروم شتافته است.
وی با اشاره به اقدامات بسیج و سپاه در راستای محرومیت زدایی، افزود: بسیج درامر مهم مدرسه سازی و ساخت فضاهای آموزشی در مناطق دورافتاده و صعب العبور سیستان و بلوچستان پیشقدم بوده است و ارگانی پیشتاز در کمک رسانی به مردم در حوادث و بلایای طبیعی است.
وی با بیان اینکه بسیج در محرومیت زدایی درسیستان و بلوچستان نقش مهمی داشته است، خاطرنشان کرد: بسیج و سپاه پاسداران با راه اندازی بیمارستان های صحرایی در مناطق دورافتاده و محروم و ارائه انواع خدمات بهداشتی و درمانی توانسته خدمات شایسته ای به مردم مناطق محروم ارائه دهد و کمک به تحصیل دانش آموزان بی بضاعت استان، انجام امور فرهنگی و هنری و طرح اوقات فراغت ، اشتغالزایی و محرومیت زدایی از جمله اقدامات سپاه و بسیج در سیستان و بلوچستان است.
علی کرد وجود بسیج و سپاه را نقطه امیدی برای قشر محروم جامعه دانست و تاکید کرد: بسیج در برنامه های فرهنگی، پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان مناطق محروم، پرورش و شناسایی نخبگان و فرهیختگان جامعه نقش بسزایی دارد، درواقع بسیج چشم بیدار و با بصیرت کشور و سد محکمی در برابر توطئه ها و تهاجم فرهنگی دشمن می باشد و نقش مهمی در فرهنگ سازی امربه معروف ونهی از منکر در جامعه داشته است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه وجود بسیج باعث افتخارو آسایش کشور است، تصریح کرد: بسیج و سپاه همواره توطئه های دشمنان را در جهت تفرقه افکنی بین شیعه و سنی در استان خنثی کرده است و دشمن به سبب اقتدار سپاه و بسیج، جرات تعرض به مرزهای کشور را ندارد چراکه این اقتدار هراس در دل دشمنان انداخته است.
نماینده مردم میرجاوه و خاش در مجلس با اشاره به لزوم اشاعه تفکربسیجی در جامعه، عنوان کرد: هر ایرانی یک بسیجی است و این تفکر بسیجی از مرزهای کشور عبور کرده و به سایر نقاط جهان انتشار یافته است امروز بسیج الگویی برای سایر ارگان ها و نهادهاست و سایر سازمان ها باید بصیرت و بیداری بسیج و سپاه را الگویی برای خود قرار دهند و مانند بسیج در رفع مشکلات مردم در زمینه های آموزشی، فرهنگی، اقتصادی، اشتغال و امنیت تلاش کنند.
وی با اشاره به نقش بی بدیل بسیج در اجرای اقتصادمقاومتی، اذعان کرد:سپاه و بسیج در اشتغالزایی ،محرومیت زدایی و اجرای پروژه های اقتصادمقاومتی نقش مهمی دارد، واگذاری کمک های بلاعوض به کشاورزان، دامداران و عشایر یکی از اقدامات سنجیده سپاه و بسیج در حمایت از تولید داخلی است همچنین سپاه در مبارزه با قاچاق کالا و ارز با واگذاری تسهیلات اقتصادمقاومتی و خودکفایی خانواده ها نقش مهمی داشته وبا برپایی بیمارستان صحرایی و آموزش های بهداشتی در مناطق دورافتاده در عرصه بهداشت و درمان نیز فعال بوده است.

انتهای پیام/ش
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۸۹۳


ارسال