يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۷
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
ورود سومین کشتی محموله گندم ترانزیتی هندوستان به بندر چابهار
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشتی الوان حامل بخش سوم گندم ترانزیتی اهدایی کشور هند به افغانستان شامل 650 دستگاه کانتینر 20 فوت وارد بندر چابهار شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از  چهاربهاران، بهروز آقایی اظهار کرد: کشتی الوان حامل بخش سوم از محموله 110 هزار تنی گندم اهدایی ترانزیتی کشور هندوستان به افغانستان شامل 650 دستگاه کانتینر 20 فوت شنبه چهار آذرماه وارد بندر شهید بهشتی چابهار شد و فرآیند تخلیه آن با سرعت و کیفیت مطلوب در حال انجام است.

وی افزود: این گندم ها پس از تخلیه با کامیون از طریق راه ترانزیتی چابهار - میلک به افغانستان حمل می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در یک ماه اخیر کشتی بهشاد، 640 دستگاه کانتینر به میزان 15 هزار تن گندم و کشتی شیبا 655 دستگاه کانتینر 20 فوت گندم را به مقصد چابهار حمل کرده و در حال ارسال به افغانستان است.

وی گفت: چابهار نزدیک ترین و با صرفه ترین مسیر برای ترانزیت کالاهای افغانستان و نقطه اتصال کشورهای آسیای میانه به آب های اقیانوسی است.

آقایی خاطرنشان کرد: بندر چابهار با دسترسی به کشورهای آسیای میانه و CIS و قرار گرفتن در خارج از محدوده آبهای خلیج فارس، قابلیت ترانزیت کالاهای کشورهای منطقه را داشته و  نرم تخلیه کشتی و ارائه خدمات روان، مطلوب و با کیفیت رضایت تجار و بازرگانان و توسعه ترانزیت را در پی داشته است.انتهای پیام/ ف
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۹۱۶


ارسال