سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان:
شکست داعش نمونه ای از وحدت شیعه و سنی است/ وحدت حاکم در ایران الگویی برای سایر جوامع اسلامی
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن تبریک هفته وحدت با بیان اینکه رهبر انقلاب عامل وحدت شیعه و سنی است، گفتند: وحدت حاکم در ایران الگویی برای سایر جوامع اسلامی است.
به گزارش عصرهامون، فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالگرد ولادت پیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است ، از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه های خبری بومی سیستان و بلوچستان ضمن تبریک هفته وحدت با بیان اینکه رهبر انقلاب عامل وحدت شیعه و سنی است، گفتند: وحدت حاکم در ایران الگویی برای سایر جوامع اسلامی است.
 
توصیه های مقام معظم رهبری عامل محقق شدن وحدت در جامعه اسلامی
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن تبریک ایام به مناسبت هفته وحدت، وحدت و امنیت را لازم و ملزوم هم دانست و بیان کرد: آموزه های بسیار مهم نظام اسلامی در ارتباط با وحدت، توصیه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری و همچنین بیداری، بصیرت و آگاهی ملت ایران دلایلی است که دست به دست هم داده و وحدت را محقق کرده است.
وی گفت: یکی از آموزه‌های مهم قرآن و پیامبر(ص) ایجاد وحدت و زدودن تفرقه از جامعه اسلامی است و ما هرچه به آموزه‌های دینی نگاه می‌کنیم بیشترین تاکید را بر وحدت و انسجام در میان امت اسلامی می‌بینیم.
 
وحدت حاکم در ایران الگویی برای سایر جوامع اسلامی است
مولوی سلامی وحدت حاکم در ایران را الگویی برای سایر جوامع اسلامی دانست و افزود: منافع دشمنان اسلام در این است که امت اسلام با هم اختلاف داشته باشند و درگیر شوند.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: توصیه های دین مبین اسلام در رابطه با وحدت و انسجام امت اسلامی، توصیه های دینی بزرگان صحابه پیامبر، ائمه اطهار علیه السلام در ارتباط با اتحاد و انسجام امت اسلامی، تصمیم و اراده سوء نیت دشمنان امت اسلامی برای ایجاد اختلاف و تضعیف امت اسلامی همه دلایلی است که مسلمانان باید بر روی آن بیندیشند و به وحدت در جامعه اسلامی بیش از پیش جامع عمل بپوشانند.
 
نوای جدایی بین مسلمانان از اتاق دشمن است
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی اثرات بسیار ارزشمندی برای جامعه اسلامی داشته است و یکی از آثار گرانبهای انقلاب اسلامی همین نامگذاری هفته وحدت است.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه مسلمانان باید در همه احوالات وحدت کلمه داشته باشند، تصریح کرد: وحدت شیعه و سنی مختص یک هفته نیست و نباید هم آن را محدود به این هفته کنیم.
 
پرداختن به مشتركات بهترین مسیر رسیدن به وحدت و همبستگي
وی با بیان اینکه اشخاصی که در لباس دین به مذاهب دیگر توهین می کنند، اینها، افراد دشمن هستند که لباس دین را پوشیده اند، عنوان کرد: مسلمانان چه شیعه و چه اهل سنت باید نسبت به چنین افرادی شناخت کامل داشته باشند.
مولوی مقدسیان با اشاره به اینکه دشمن برای تفرقه و جدایی بین مسلمانان هزینه های بسیار زیادی را انجام می دهد، ادامه داد: مسلمانان باید بدانند که حنجره ای که نوای جدایی و تفرقه از آن بلند می شود، بدون تردید از اتاق دشمن است.
امام جمعه اهل سنت اسفندشهرستان دلگان اضافه کرد: پرداختن به مشتركات بهترین مسیر رسیدن امت مسلمان به وحدت و همبستگي است.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که در قرآن هم آمده است: «همگى به ريسمان الهى چنگ زنيد و پراكنده نشويد»، مسلمانان هم با پیروی از قرآن کریم، از پراکندگی و جدایی خودداری کنند.
 
پيشرفت و اقتدار امروز ايران در سايه وحدت و همدلي است
مولوي محمدعلي شهنوازي امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش در خصوص هفته وحدت در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با تبريك ميلاد نبي مكرم اسلام و آغاز هفته وحدت اظهار کرد: وحدت و اتحاد راهي براي رسيدن به موفقيت و پيروزي در عرصه هاي مهم بين المللي است و لذا بايد همه مسلمانان جهان براي رسيدن به موفقيت، همزباني و اتحاد خود را بيش از پيش حفظ كنند.
وي بيان كرد: وحدت و اتحاد تنها با شعار محقق نمي شود بلكه انسجام و همدلي ميان برادران ديني بايد در مرحله عمل تحقق پيدا كند و بدون شك در عصر حاضر وحدت بين شيعه و سني خار چشم دشمنان نظام است.
 
دشمنان اسلام به دنبال ايجاد تفرقه و جدايي بين مسلمانان هستند
 مولوي شهنوازي با بيان اينكه دشمنان اسلام همواره به دنبال ايجاد تفرقه و جدايي بين مسلمانان هستند، گفت: بدخواهان و دشمنان نظام همواره درصدد جدايي و اختلاف افكني هاي ديني و مذهبي هستند كه با راه اندازي جنگ هاي مي خواهند چهره اسلام ناب محمدي را خشن و زشت جلوه دهند اما با بصيرت و هوشياري مردم اين توطئه و ترفند شوم آنان همواره با شكست مواجه شده است.
 وي با بيان اينكه دشمنان اسلام براي تفرقه‌افکني و ايجاد اختلاف بين مسلمانان از حربه‌هاي مختلف استفاده مي‌کنند، افزود: نقش امامان و جاذبه قرآن كريم و نيز برپايي قسط و عدالت سبب شده تا دين مبين اسلام بتواند در همه اديان دنيا و جهان گسترش پيدا كند.
 امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با اشاره به سجاياي اخلاقي نبي مكرم اسلام(ص)، بيان كرد: پيامبر(ص) داراي اخلاقي نيكو و پسنديده بودند و شيوه برخورد آنان با مردم بسيار خوب و با صبر و استقامت بودند و فراگير شدن دين مبين اسلام از مهم‌ترين شاخصه‌هاي پيامبر در به ثمررسيدن نهضت انقلابي ايشان بود.
وي با بيان اينكه حضرت محمد(ص) اولين مخلوق پروردگار متعال و در واقع نور جهان بود، اذعان كرد: نبي مكرم اسلام(ص) در حقيقت جوهر عالم هستي را تشكيل داد و زماني كه هدف مشترك باشد بايد تفاوت ها كنار گذاشته شود تا بتوانيم در مسير وحدت و اتحاد گام برداريم و برروي مشتركات تاكيد كنيم تا جامعه اي سالم داشته باشيم و به دشمنان اجازه نفوذ ندهيم.
 مولوي شهنوازي با بيان اينكه امام راحل و مقام معظم رهبري همواره بر مسئله وحدت تاكيد مي فرمايند، افزود: وحدت ملت های مسلمان را به پیروزی نزدیک می کند و قطعاً پيشرفت و اقتدار ايران اسلامي در سايه وحدت و همدلي است.
 
سیستان وبلوچستان منادی وحدت است
نویسنده و مدیر انجمن اهل قلم بلوچ چابهار گفت: کشور ما نماد ایجاد وحدت با بهره مندی از ظرفیت های تمامی اقوام و مذاهب در کشور است که این امر موجب شده همه متحد و یکدل به سوی اهداف تعیین شده تلاش کنند.
مولوی سید محمد در تکیده در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران گفت: ما مسلمانان با حفظ عقاید قطعی و مسلم خود باید در مقابل دشمن مشترک اتحاد داشته باشیم.
وی افزود: این استان منادی وحدت است واخوت و برادری بی بدیلی میان اهل سنت وشیعه دراین منطقه وجود دارد لذا باید قدر وحدت و یکپارچگی موجود در استان را بدانیم که این امر مایه مباهات نظام جمهوری اسلامی ایران است.
مولوی اهل سنت چابهار ادامه داد: باید تلاش کنیم تا روز به روز شاهد توسعه سیستان و بلوچستان درسایه این وحدت وبرادری باشیم و استان ما ازعلمای فرهیخته و پیرو پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) و منادی وحدت برخوردار است که موجب شده وحدت شیعه و سنی در این استان مثال زدنی باشد.
وی بیان کرد: افرادی می خواستند میان شیعه و سنی تفرقه ایجاد کنند اما با هوشیاری علمای بزرگ و تدبیر مقام معظم رهبری هیچ کدام از ترفندهای دشمنان نتوانست در میان ملت ما نفوذ کند.
مولوی درتکیده با بیان اینکه دشمن همیشه درصدد تفرقه‌ افکنی در بین مسلمانان است، گفت: با وجود وحدت شیعه و سنی در ایران، بیداری اسلامی در جهان گسترش پیدا کرده است.
مدیرانجمن اهل قلم بلوچ چابهار ادامه داد: دشمن به دنبال افراد تندرو است که به ‌وسیله آن در بین مذاهب اختلاف‌ افکنی کنند و در اینجا نیاز است علمای هوشیار و بصیرت داشته باشند و زمانی کشورهای اسلامی به وحدت می‌رسند که در بین آن‌ها افراط ‌و تفریط نباشد.
وی عنوان کرد: دشمنان همواره از وحدت شیعه وسنی هراسان‌ بوده‌اند وبارها دیده‌ایم که چگونه میان کشورهای اسلامی دست به توطئه و حیله می‌زنند تا کشورهای اسلامی را به جنگ میان یکدیگر به کشانند.
درتکیده خطاب به علمای شیعه و سنی خاطرنشان کرد: باید در جامعه یکدیگر را بشناسیم و تا زمانی که همدیگر را نشناسیم، وحدت شکل نمی گیرد؛ ریشه اختلافات این است تا گناه از جامعه از بین نرود، اختلاف است همان گونه که تهمت های بسیاری به چهره های تاریخی زده اند.
 
شکست گروه تروریستی داعش نمونه ای از وحدت شیعه و سنی بود
مولوی دوست محمد درباخ در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند گفت: وحدت مهمترین مسئله بین مسلمانان جهان است که میتوانند با تکیه بر این موضوع دشمنان را به زانو درآورند.
وی افزود: شکست گروه تروریستی داعش نمونه ای از وحدت شیعه و سنی بود که توانست گروه مجهز داعش را که کشورهای ابرقدرت از آنها حمایت میکردند شکست دهیم.
 
سیستان و بلوچستان پایتخت وحدت جهان است
امام‌جمعه اهل سنت شهرک کهک زهک با بیان‌اینکه همه مسلمانان باید به ریسمان الهی چنگ بزنند گفت: وحدت کلمه مهمترین رمز پیروزی اسلام در جهان است‌.
وی نقش وحدت را در استان سیستان و بلوچستان بسیار پر رنگ دانست و اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان پایتخت وحدت جهان است؛ و همه مسلمانان می توانند از بهره گیری با این تفکر شیعه و سنی را برادر یکدیگر محسوب کنند .
 
وظیفه علما دعوت به برادری است
امام جمعه اهل سنت سرباز گفت: هفته وحدت بهترین زمان برای اعلام مشترکات دینی و نابودی فقشه های شوم دشمنان است
مولوی عنایت الله رسولی زاده درگفت و گو باخبرنگارپاپایا، باگرامیداشت هفته وحدت، گفت: هفته وحدت زمانی برای نمایش هرچه بیشتر همدلی و برادری اهل سنت و تشیع است.
وی افزود: دشمنان اسلام همواره به دنبال تفرقه افکنی میان مسلمین بوده و ازهربهانه ای برای ایجاد اختلاف میان مذاهب مختلف اسلامی استفاده می کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با تاکیدبرلزوم حفظ وحدت و برادری، بیان کرد: آنچه تابه امروز باعث نابودی نقشه های دشمنان شده، وحدت، برادری و پیروی از ولایت فقیه است که باید مورد توجه همه اقوام و مذاهب بوده و آن را نقشه راه مبارزه بااستکبار بدانند.
وی ادامه داد: اسلام دین رحمت و برادری است همین وحدت این امت موجب پیروزی انقلاب اسلامی ایران و حفظ آن شده و درهشت سال جنک تحمیلی پوزه دشمنان رابه خاک مالید.
رسولی زاده بااشاره به اینکه هفته  وحدت زمانی برای بیان مشترکات است، تصریح کرد: وظیفه علما و روحانیون دراین ایام اعلام مشترکات دینی و اهمیت حفظ وحدت است.
 

وحدت عنصر حیاتی جهان اسلام است
امام جمعه اهل سنت بزمان گفت: عدم وحدت و همدلی بین مسلمانان عامل رخنه کردن دشمن و ضربه زدن به جهان اسلام است.
محمد علی جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار پهره، گفت: خداوند سبحان از صدر اسلام بارها در قرآن کریم و به واسطه پیامبر عظیم الشان(ص) به مسلمانان توصیه و سفارش جدی در خصوص وحدت و همدلی داده و آن را عنصر مهم و حیاتی جهان اسلام بیان کرده است.
وی افزود: عدم وحدت بین مسلمانان امروز باعث شده تا دشمنان در جهان اسلام رخنه کنند و با ایجاد نفاق و درگیری، امنیت و آرامش را در جامعه ما سلب کردند.
امام جمعه اهل سنت بزمان با اشاره به وجود گروهک های تروریستی و حوادث تلخ در کشورهای اسلام، تصریح کرد: سکوت و همکاری برخی کشورهای عربی با استکبار جهانی به ویژه آمریکا و اسراییل در تشکیل گروهک های تروریستی تکفیری در منطقه و حمایت از آنها باعث کشته شدن مسلمان زیادی شده است.
وی بیان کرد: اگر کشورهای عربی همچون جمهوری اسلامی ایران با اتکا به خداوند سبحان و وحدت و همدلی با سایر کشورهای مسلمان در برابر دشمنان مقاومت و ایستادگی می کردند هرگز حوادث تلخ در میانمار، سوریه، عراق، پاکستان که منجر به کشته شدن هزاران نفرشد، رخ نمی داد و امروز جهان اسلام عاری از خشونت و دارای آرامش و امنیت پایدار بود.
جهانگیری ادامه داد: وحدت تنها عامل محو گروهک تروریستی داعش از صفحه روزگار بود و اگر می خواهیم دیگر شاهد چنین حوادث تلخ و جبران ناپذیری نباشیم باید کشورهای اسلامی دست از حمایت استکبار جهانی بردارند و با وحدت و همدلی با یکدیگر برای نجات جهان اسلام از شر دشمنان در مقابل آنها مقاومت و ایستادگی کنند.
امام جمعه اهل سنت بزمان خاطر نشان کرد: کشورهای عربی از جمله عربستان باید بدانند که سرنوشت دوستی با آمریکا جنایتکار و دشمنی با برادران مسلمان خود فقط تباهی و نابودی است و هرگز مستکبران به عهد و پیمان خود وفادار نیستند.

جمهموری اسلامی ایران نماد وحدت درجهان اسلام است
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: ازابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی تا کنون جمهوری اسلامی ایران منشاء اتحاد میان مسلمین در منطقه وجهان اسلام بوده است.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پوردرگفتگو با خبرنگار لادیز اظهار کرد: وحدت امروز جهان اسلام برگرفته ازنظام جمهوری ایران ،تفکرحضرت امام خمینی (ره) و رهنمود های مقام معظم رهبری است از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی تا کنون جمهوری اسلامی ایران منشاء اتحاد میان مسلمین در منطقه وجهان اسلام بوده است، پیروزی انقلاب با اتحاد همه اقشار و مذاهب در داخل کشورممکن شد .
وی افزود :دشمنان ملت ایران همواره به دنبال تجزیه کشوربوده وهستند اما تا کنون به دلیل وجود رهبری با درایت و هوشیاری مردم با شکست مواجه شدند .
وی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در یکپارچگی جهان اسلام خاطر نشان کرد: امروزه جمهوری اسلامی ایران تبدیل به نماد وحدت در جهان اسلام شده است به طوری که در کشورهای مختلف مانند فلسطین،لبنان وسوریه الگوی وحدت برگرفته از نظام جمهوری اسلامی ایران است که حماس و حزب الله را در مقابل رژیم صهیونیستی پیروز کرده است .
امام جمعه اهل سنت میرجاوه تصریح کرد : امام خمینی (ره) پایه گذار تشکیل هفته وحدت بودند امام رمز پیروزی ملّت ایران ر ا انگیزه الهی و هدف آن را تشکیل حکومت اسلامی می دانستند که به وسیله وحدت عموم ملّت بر سر همان انگیزه و هدف محقق شد امام مردم ایران را به حفظ بیشتر این وحدت برای مقابله با نقشه های تفرقه افکنانه دشمنان سفارش می کردند.
وی اذعان کرد : یکی ازعلل نابودی تروریست های تکفیری داعش در مقابل مردم شیعه و سنی اتحاد بین مسلمین و تقلید الگوی وحدت ازنظام جمهوری اسلامی ایران بود .
مولوی ریگیان پوربا اشاره به هدف والای امام خمینی (ره) با نام گذاری هفته وحدت بیان کرد :هدف اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران آزادی جهان اسلام بوده که این مهم در سایه حفظ وحدت و یکپارچگی ملت های مسلمان میسر می شود .
وی گفت : بهترین نمونه وحدت در جهان اسلام در بین علما و مراجع شیعه و سنی در داخل کشور وجود دارد واشاعه این فرهنگ و تفکر در بین کشورهای همسایه مسلمانان جهان را به آزادگی و رهایی از ظلم ستمی که مد نظر رهبر کبیر انقلاب بوده می رساند .

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۹۸۴


ارسال