دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ,27 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
وعده طراحی و نصب اولین المان شهدای زن سیستان وبلوچستان در حال ورود به چهارمین سال است اما دستگاه های مرتبط هنوز از عهده ساخت آن بر نیامده اند.
به گزارش عصرهامون، شاید زمانی که در سال 1394 شهردار زاهدان خبر نصب اولین المان شهدای زن سیستان وبلوچستان را رسانه ای کرد هیچ کس گمان نمی کرد اجرای یک کار ساده، ده ها حاشیه به همراه داشته باشد و سالها باید برای طراحی و نصب آن زمان سپری شود.
 
این المان که به عنوان اولین و تنها نماد شهدای زن این خطه شهیدپرور مطرح بود از همان ابتدا درگیر بروکراسی های اداری شد و با ضعف مدیریتی، عدم همکاری دستگاه های متولی و کمبود اعتبار حداقلی دست و پنجه نرم کرد تا در نهایت مرداد ماه سال 97؛ تنها ماکتِ این المان رونمایی و در میدان شهدای زاهدان جانمایی موقت شد.
 
اما همین ماکت که خودش حرف و حدیث های زیادی در خصوص نحوه ساخت، نداشتن زیبایی و جذابیت ظاهری و محتوایی را با خود به یدک می کشید تنها مدت کوتاهی فرصت دیدن شدن پیدا کرد و بلافاصله جمع آوری و بدون اطلاع استانداری سیستان وبلوچستان به پستوی انباری منتقل شد.
 
حذف این ماکت کوچک و بی کیفیت از لحاظ ساخت و ارزشمند از نگاه موضوع؛ باز هم توجه رسانه ها و مردم را به سمت خودش معطوف کرد و دوباره برای بازگشت اش به میدان، کاغذ بازی های اداری آغاز شد و در نهایت از فریبا نظری؛ مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده دعوت شد تا بار دیگر به میدان شهدای زاهدان برود و همان رونمایی گذشته را این بار به جای ماکت از المان اصلی انجام دهد.
 
این مراسم هم بدون حاشیه نبود و جای خالی مسئولان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و متولیان شهرداری زاهدان به شدت احساس می شد که شاید این غیبت حکایت اختلافات درون سازمانی را مطرح می کرد که دست از سر این المان برنداشته بود.
 
اختلافات تحت هر عنوانی که بود موجب شد تا بار دیگر المان شهدای زن فرصت رخ نمایی پیدا نکند و بعد از دو بار رونمایی و نصب، مجدد راهی انباری و کنج عزلت شود. گوشه گیری در جایی که برخی ها می گویند در انباری شهرداری زاهدان است اما هدف از حذف این المان باز هم در هاله ای از ابهام باقی مانده و امروز شاهد یک پایه ستونی، خالی و زشت در این میدان اصلی شهر هستیم.
 
نکته جالب اینجاست که از همان ابتدا چندین دستگاه عریض و طویل از قبیل استانداری سیستان وبلوچستان، شهرداری زاهدان، بنیاد شهید و امورایثارگران و... مسئولیت طراحی و ساخت آن را برعهده گرفتند اما در حالی که در آستانه به ورود به سال 98هستیم باز هم خبری از نصب آن نیست.
 
و حال این سئوال مطرح می شود که به راستی این دستگاه ها توان دور هم نشینی و اتخاذ یک نتیجه قاطع برای ساخت المان را ندارند؟! چند سال دیگر برای رونمایی از المان باید وقت صرف شود؟! چرا اختلافات سازمانی باید دامن گیر المانی با محویت شهدای زن بشود؟!

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۷۴۸


ارسال