جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ,21 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۵
سیستان و بلوچستان نماد وحدت و همدلی
 
استان سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور و جوان ترین استان و همسایه با دو کشور جرم خیز افغانستان و پاکستان ، از شمالی ترین شهر استان (هیرمند ) تا جنوبی ترین شهر (زرآباد ) حدود 2000 کیلومتر فاصله وجود دارد یعنی از زاهدان تا تهران .
به گزارش عصر هامون، در این استان نبود سرمایه گذار ، کارخانجات ، خشکسالی ، بدی آب و هوا و بیکاری باعث شده که از نظر محرومیت در رتبه اول کشور قرار گیریم حال این که استان سیستان و بلوچستان پیشانی کشور از نظر جغرافیایی و امنیتی و بازداری جرم و جنایت و تجاوز دشمنان ایران زمین می باشد با اینکه مرکز استان (زاهدان ) جزء یکی از کلانشهرها است ولی بیشتر به یک کلان ده شبیه است ، ما اگر می خواهیم محرومیتی که به ما چسبانده اند را از خود جدا کنیم بایستی با یک عزم جمعی و ملی دست به کار شویم.
امروز بیکاری در استان بیداد می کند ، اگر ما می خواهیم استانی امن و کشوری قدرتمند و آباد داشته باشیم باید فکری به حال جوانان این استان کنیم .
شاید خیلی افراد بگویند که امنیت فقط با اسلحه و پلیس امکان پذیر است ولی این مسئله در دنیای امروز رد شده چرا که امنیت پایدار با اعتماد به مردم ، ایجاد اشتغال و پر کردن اوقات فراغت علی الخصوص جوانان می باشد.
استان سیستان و بلوچستان نماد وحدت در کشور است چون برادران و خواهران شیعه و سنی سالیان سال است که در کنار هم بدون هیچ مشکلی زندگی می کنند ولی متاسفانه چندی است دشمنان از خدا بی خبر و افرادی دانسته یا ندانسته می خواهند این وحدت را از بین ببرند.
ما مردمی با ایمان ، با شرف ، مرزدار و ولایت مدار داریم پس چه بهتر است که همه دست در دست هم دهیم بخاطر رضای خدا و مردم چهره محرومیت را از استان و شهر خود دور کنیم. بیاییم هر کدام از ما گوشه ای از کار را بگیریم و استان و شهرمان را آباد کنیم و مانند گذشتگان دوش به دوش هم مانند یک خانواده و برادرانه برای پیشرفت استانمان تلاش کنیم.
چرا فقط از این استان جرم و جنایت و مواد مخدر در اخبار کشور و رسانه های ملی پخش می شود؟ !
مگر ما قهرمان فرهنگی ، اجتماعی ، سیاستمدار ، نخبه ، کارآفرین ، جاذبه توریستی ، مکان تفریحی و باستانی نداریم ؟!
ما می توانیم استان را به عنوان چهارراه اقتصادی جنوب شرق کشور معرفی کنیم ولی در صورتی که با هم باشیم ، به بزرگانمان احترام بگذاریم ، راه شهدا را ادامه دهیم ، به جوانانمان اعتماد کنیم و از تجربیات نسل های گذشته برای آبادانی و پیشرفت مردمان استان استفاده کنیم ، دیگر وقت آن رسیده ما شویم ، دیگر نگوییم از کدام قومیت ، مذهب و یا حزب هستیم ، بگوییم ما فرزند ایران ، زاده سیستان و بلوچستان هستیم.
ما بایستی یادگاری برای نسل های بعدی بجا بگذاریم چون آیندگان درباره ما به قضاوت خواهند پرداخت.

عباس شیبک
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۰۶۲


ارسال