سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۲
شعاراز نیل تا فرات اشاره به مرزهاي آرماني رژيم صهيونيستي دارد
 
تأسيس كشور اسرائيل بزرگ از رودخانه نيل تا رودخانه فرات يکي از مهمترين اهداف و آرمانهاي صهيونيسم است و معتقدند يهوديان از سراسر جهان بايد به فلسطين آورده شوند و كشور اسرائيل در گستره اي از رودخانه نيل تا رودخانه فرات به وجود آيد و يهودياني كه به اسرائيل مهاجرت نمايند اهل نجات خواهند بود.

به گزارش عصر هامون، از منظر اسرائيل شاهاک ، يهودي ضد صهيونيست در کتاب « تاريخ يهود ، آيين يهود» آرماني ترين روايت در مورد مرزهاي اسرائيل شامل مناطق محصور در مرزهاي زير است :« از جنوب ، تمامي صحراي سينا و بخشي از شمال مصر به طرف بالا تا حوالي قاهره ، از شرق ، تمامي اردن و بخش عظيمي از عربستان سعودي ، تمامي کويت و قسمتي از جنوب فرات در عراق ، از شمال ، کل لبنان و کل سوريه به اضافه بخش اعظم ترکيه به طرف بالا ( تا درياچه وان ) و از غرب ، قبرس »

پرچم اسرائیل و فلسلفه طراحی آن
به گفته برخی گروهها نوارهای آبی روی پرچم اسراییل نمایانگر رودخانه‌های فرات و نیل است. برخی از متفکران صهیونیست مثل آوراهام استرن و ایزاراییل الداد ادعا میکنند که نوارهای مزبور نمادی از سرزمین موعود (ارتز ییزاییل) میباشد که خداوند وعده آن را به یهودیان داده‌است. برخی از آنان روی این نظریه پافشاری میکنند که پرچم اسراییل در نهان بیانگر آرزوی دیرینه یهودیان مبنی بر تصرف تمامی سرزمین‌های مابین رودهای فرات و نیل است که شامل بخش اعظم مصر، تمامی اردن و قسمتهایی از سوریه و عراق است.

پیام تاریخی حضرت امام(ره)

امام خميني (ره) در سخنراني ۷/۶/۶۳ مي فرمايند : «من کرارا‍ً تذکر داده ام که اسرائيل از نيل تا فرات را از خود مي داند ، و شما را غاصب سرزمين هاي خويش مي شمر شیعیان هرگز دولت نامشروع اسرائیل را به رسمیت نشناختند هرچند کشورهای عربی مرتجع به ظاهر مسلمان دست دوستی به سوی اسرائیل دراز کرده اند اما ایران بخصوص بعد از انقلاب تمامی مراوده های خود را به اسرائیل ملغی اعلام کردگرچه اکنون جرات اظهار صريح آن را ندارد»
پترسون سفیر امریکا در مصر در اظهاراتي گفت: در شرايطي که اسرائيل مجبور به مقابله نظامي شود، در آن ترديد نخواهد کرد و اين جنگ همان جنگ آرماگدون خواهد بود که آمريکا و انگليس و ناتو و تمامي «کشورهاي حامي صلح»! براي دادن حقوق صاحبان حق به آنها وارد عمل خواهند شد، يهوديان ديگر اجازه تکرار هولوکاست را بر ضد خود در منطقه نخواهند داد.
پترسون تاکید دارد که شوراي امنيت نيز از حق يهوديان در بازگشت به سرزمين موعود از نيل تا فرات در مقابل بازگشت آوارگان فلسطيني به غزه و سينا و کرانه باختري و اردن حمايت مي‌کند و اين تصميمي اجباري خواهد بود و در صورت رد آن از سوي مصري‌ها و عرب ها، با آنها اعلام جنگ خواهد شد.
ر. موسوی
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۸۸
مرجع : چهاربهاران


ارسال