چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۸
اتحاد و وحدت مسلمانان سیلی محکمی به وهابیت و گروه های تکفیری‌ است
 
ایجاد وحدت و دوري از تفرقه وجدايي ميان مسلمانان از مهم‌ترین اهداف پیامبر اکرم (ص) بود که ایشان منشاء تحولات عظیم در جهان اسلام بودند، چراکه معتقد بودند که جامعه اسلامی با تحقق این مهم می‌تواند در برابر آسیب‌های دشمنان در امان باشد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول را تولد رسول مکرم اسلام(ص) می دانند و به همین علت برای ایجاد و تقویت وحدت بین این دومذهب از ۱۲ الی ۱۷ ماه ربیع الاول را به نام هفته وحدت نامگذاری کرده است.
وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا ۚ
(سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۰۳ )
اما احتمالا برایتان جالب باشد که بدانید این ابتکار خلاق و نامگذاری این هفته به نام وحدت مربوط به دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیست، این نامگذاری قبل از انقلاب اسلامی در از زمانی که حضرت آیت الله خامنه ای در شهر ایرانشهر در تبعید به سر می بردند در این استان به اجرا در آمده بود، رهبر کبیرانقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای در اینباره فرمود: شکل‌گیری اولین هفته وحدت در دوران تبعید یکى از ابزارهاى همیشه مورد استفاده‌ى دشمنان ملتهاى مسلمان براى اختلاف، مسئله‌ى اختلافات مذهبى، شیعه و سنى و از این قبیل بوده. دعوا درست کنند، اختلاف ایجاد کنند، برادران را به جان هم بیندازند، اختلافات را بزرگ کنند، برجسته کنند، موارد اشتراک و اتحاد را ضعیف کنند، کمرنگ کنند، یک چیز کوچک را بزرگ کنند، برجسته کنند؛ این همه نقاط اشتراک را که بین برادران سنى و شیعه هست، کوچک کنند، ضعیف کنند؛ این کارى است که دائم انجام گرفته است، الان هم دارد انجام میگیرد.
آری! اعلام نامگذاری هفته وحدت در تقویم نظام جمهوری اسلامی عجیب نیست چرا که خداوند متعال برکات را در سایه وحدت قرار داده و از مسلمانان خواسته که بر محور وحدت باشند.
دشمنان خصوصا وهابیت همواره سعی و تلاش می‌کنند، بین برادران سنی و شیعه تفرقه و جدایی ایجاد کنند، زیرا از اسلام، اتحاد و وحدت مسلمانان هراس دارند، اما این در حالی است که تیزبینی امام خمینی (ره) موجب شد که میلاد رسول اکرم را به هفته وحدت بین این دو اعلام و نقشه شوم دشمنان را نقش برآب کند.
فرقه وهابیت و گروه‌های تکفیری امروز بلایی هستند که به جان مسلمانان افتاده‌ و فضاسازی می‌کنند.
امروز سایه استکبار شوم جهانی بر سر مسلمانان برای تفرقه بین شیعه و سنی است، و فرقه وهابیت و گروه تکفیری با حضور در عراق، لبنان، افغانستان جنایات می‌کنند که این‌ها هیچ‌کدام با سیره پیامبر (ص) سازگاری ندارند.
ایجاد وحدت و دوری از تفرقه وجدایی میان مسلمانان از مهم‌ترین اهداف پیامبر اکرم(ص) بود که ایشان منشاء تحولات عظیم در جهان اسلام بودند، چراکه معتقد بودند که جامعه اسلامی با تحقق این مهم می‌تواند در برابر آسیب‌های دشمنان در امان باشد.
دین اسلام نیز بر ایجاد اتحاد و همبستگی بین مسلمانان تاکید ویژه‌ای کرده که این موضوع را می‌توان را در احادیث و روایات مختلف اهل‌ بیت (ع) به وضوح مشاهده کرد.
انقلاب اسلامی در سایه وحدت توانست در سی و اندی سال از گردنه‌های فراز و نشیب بگذرد و اکنون کشورهای اسلامی با الگوگیری از انقلاب ما در برابر ظالمان حاکم ایستادگی و مقاومت کنند تا به پیروزی برسند.
دین اسلام برای رسیدن به وحدت در آیات قرآن‌ کریم و احادیث به روش‌های مختلف بر ایجاد اتحاد و جماعت و محافظت از آن تأکید ویژه‌ای کرده است و آنها با عمل کردن به این روش‌ها می‌توانند به این هدف برسند.
حفظ وحدت یک استراتژی و زیربنای دائمی و همیشگی است و مسلمانان با حفظ این مولفه می‌توانند در برابر فتنه‌های دشمنان بیمه باشند.
نگارنده این یادداشت در پایان تاکید می کند که هیچ قومی از طریق اختلاف و تفرقه به خیر و نیکی نرسیده اند و امروز همین مسئله باید مورد توجه ما قرار بگیرد.
——————————-
نویسنده: علیرضا هاشمی فر
——————————-
انتهای یپام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۴۸۴
مرجع : تفتان ما


ارسال