يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ,15 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۲
سوریه پیروز دور اول منازعه با امریکا/این پیروزی فتحی اشکار بود
 
سران انگلیسی ، فرانسوی و حتی اعضای کنگره امریکا اوباما را تنها گذارده و به بهانه ای تمسخر امیز چون تعطیلات دوهفته ای تصمیم گیری دررابطه با اغاز جنگ باسوریه را به دوهفته بعد موکول کردند.

به گزارش عصرهامون؛ خداوند در آیاتی از قران کریم در رابطه با فتح بدون خونریزی و کشتار مکه توسط پیامبر اسلام را با عنوان فتح آشکار یاد کرده، در یکی از این آیات امده است: انا فتحنا لک فتحا مبین؛ فتحی اشکار، فتحی که جهانیان را به این باور رساند که دلهای امیدوار به رحمت خداوند شکست را تجربه نمی کنند حتی اگر در راه او جان ببازند.

انچه در رابطه با منازعات لفظی اخیر میان امریکا و سوریه شاهد بودیم جنگی روانی و تمام عیار بود، جنگی که سرنوشت نبردهای بعدی و حتی منازعات پس از آن را نیز مدیریت کرد، در این جنگ دولتمردان امریکایی تلاش کردند تا با استفاده از حربه دکترین شوک، طرف مقابل را در بهت و حیرت فرو برده و متقابلا امتیاز گیری کنند، اوباما با کوبیدن بر طبل جنگ و اصرار بر اینکه این جنگ قطعی و یقینی خواهد بود جامعه بین الملل را در گردابی از نگرانی و سردرگمی فرو برد، گردابی که بدون تردید اعتقادات و ایمان هر انسانی را متزلزل می ساخت، لیکن کشورهای محور مقاومت با پافشاری بر اصول اسلام و تاسی از پیامبر اکرم توانسته اند از این شوک به سلامت عبور کنند.

نکته ی جالب در دکترین شوک این است که مقاومت در برابر این حربه سبب می شود تا مهاجم گرفتار باز خورد آن شده و خود دچار شوک شود.

در بهت زدگی سران غربی همین بس که هرروز یک قدم از مواضع اولیه خود فروتر امده تا جاییکه تنها پس از چند روز هدف حمله یکباره و تسخیر کامل سوریه تبدیل شد به حمله به چند هدف مشخص که تصمیم گیری آن نیز به دوهفته بعد موکول شده است، از طرفی هراس صهیونیست ها از نابودی شهرک های صهیونیستی و حذف کامل از کره زمین سبب شد با تنها گذاردن امریکا به یکباره کنگره امریکا را به این تصمیم سوق دهد که قصد حمله به سوریه از ابتدا یک اشتباه تاریخی بوده و تکرار ان به هر نحو موجب تضعیف شان خواهد شد.

از طرفی همپیمان اصلی آمریکا یعنی فرانسه نیز تصمیم در این رابطه را بر عهده پارلمان گذارده است، و این درحالیست که رئیس جمهور می تواند در این رابطه بدون مشورت پارلمان تصمیم بگیرد.

بنظر می رسد جامعه جهانی نیز به این درک رسیده است که دور اول منازعات امریکا و سوریه بدون خونریزی به سود سوریه پایان یافته است.

حسین بزی
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۵۱


ارسال