جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
کلیات طرح منطقه آزاد تجاری سیستان با همراهی کلیه دلسوزان سیستان در 26 /3/94 در شورای عالی مناطق آزاد کشور تصویب شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا: "غرور" هدیه شیطان است و " دوست داشتن " هدیه خداست ؛
جالب این است:
هدیه شیطان را به رخ هم می کشیم
هدیه خداوند را از یکدیگر پنهان می کنیم ...
تصویب لایحه پیشنهادی ایجاد منطقه آزاد تجاری سیستان در جلسه کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور در تاریخ 26/3/94 زمینه قرار گرفتن کلیات این طرح در مسیر گذر از مراحل شورایعالی مناطق آزاد ،هئیت دولت و مجلس را فراهم کرد و در این وانفسای خشکسالی و فشارهای روز افزون مشکلات اقتصادی بارقه های امید و شادی را در دل مردم سیستان ایجاد نمود.
بی شک چنین دستاوردها و اتفاقاتی ره آورد تلاشهای شبانه روزی همه مسئولین دلسوز و در صدر آن همراهی و مطالبه گری عامه مردم فهیم و صبور و نخبگان سیستان عزیز است که تبلورش در پیگیریهای خستگی ناپذیر وکلایشان در مجلس شورای اسلامی و حمایت های بی دریغ و تاثیرگذار رسانه های بومی سیستان به عینیت نشسته است ؛البته دیدگاه مثبت دولتمردان جمهوری اسلامی را نیز نباید نادیده انگاشت چرا که از سر احساس وظیفه و البته ادای دین نسبت به سرزمینی که اگر چه به ناحق به یکی از مظلوم ترین و محروم ترین نقاط میهن اسلامی است اما به تناوب جمعیت در زمره ی بالاترین میزان اعتماد به دولت تدبیر و امید (در انتخابات ریاست جمهوری ) بوده است ،رای به تصویب کلیات این طرح داده اند،باشد تا به زودی شاهد تصویب نهایی طرح در خانه ملت و پیاده شدن مراحل اجرایی آن در سیستان سرافراز باشیم.
از این که بگذریم یک نقطه تاریک در این همه دل شادی و امیدافروزی گاها به چشم می خورد که مایه نگرانی جدی است و آن هم صداهایی است که بعضا تکبر، منیت و فردگرایی را ندا می دهند و مترصد مصادره کردن به نفع آثار و نتایج مثبت این اتفاق خوب هستند ،تو گویی که از اول هم به دنبال تقسیم غنایم جنگی بوده اند.
حال باید از اینان پرسید در سالی که رهبر انقلاب به نام دولت و ملت همدلی و همزبانی نامگذاری کرده اند ؛این چند دلی و چند زبانی جایگاهی دارد؟!! آیا مطرح کردن اینکه این اقدام ثبت توسط چه کسی تا به اینجا رسیده دردها و آلام مردم سیستان را مرحم است؟ و یا کمکی به تسریع در اجرایی شدن طرح می کند .آنهم اقدام مثبتی که عملا در اولین گام پیشبرد آن قرار داریم و برای به نتیجه رساندن نهایی آن گامهایی بس بلند تر و دشوارتر در پیش رو است.
خطاب مطلب عزیزانی است که دانسته و ندانسته آب در آسیاب دشمن می ریزند،دشمنی که هدفش ایجاد تفرقه و چند صدایی در منطقه بلکه در کل کشور است آیا بهتر نیست به جای اینگونه بداخلاقی ها و تک صدایی ها با تاسی به پیام امام و رهبر فرزانه مان با هم همدل و همزبان باشیم تا از این رهگذر با هم گرایی های مثبت ،ذخائر انسانی و ...خود به تحقق عملی این آرزو سرعت و استحکام ببخشیم ؟!
به یاد داشته باشیم که مردم ما را قضاوت خواهند کرد و خداوند عالم بر نیات و ناظر بر اعمال ماست .
در پایان بر خود فرض می دانم از زحمات کلیه اصحاب رسانه متعهد در منطقه سیستان که به اخلاق و قانون پایبنده بوده و همواره بدور از حواشی و جریانات خاص تنها رسالت حقیقی خود را دنبال کرده و می کنند،بویژه از پایگاه خبری اوشیدا که در کنار سایر همکاران رسانه ای خود لحظه به لحظه اقدامات مسئولین و نیز اتفاقات مربوط به طرح منطقه آزاد سیستان را پوشش داده است صمیمانه قدردانی کنم.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۶۱۳


ارسال