دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ,6 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در استان سیستان و بلوچستان نیز که یکی از مهم‌ترین استان‌ها در میان کشور به حساب می‌آید به نظر می‌رسد این بازی سیاسی برای بهره‌گیری در انتخابات از جانب استاندار تئوریزه شده است.
به گزارش عصر هامون به نقل از مطالبه‌گر، هر چه به زمان عقد توافق نهایی میان ایران و کشورهای ۱+۵ نزدیک‌تر می‌شویم مسئولین دولت تدبیر و امید به گونه‌ای تلاش می‌کنند تا قضای کشور را بیش از حد واقعیت، وخیم جلوه دهند که شاید سخنان دکتر روحانی در مراسم دهمین دوره جایزه ملی محیط زیست و ریط دادن تحریم‌ها به آب خوردن مردم نیز دلیلی بر همین ادعا باشد.

از طرف دیگر نیز می‌توان این اقدام دولت را خیز نسبتا بلندی برای تصرف مجلس شورای اسلامی که اتخابات آن انتهای امسال برگزار می‌شود دانست همانگونه که اظهارات چندی قبل محمدجواد ظریف در شورای روابط خارجه آمریکا که نگاه سیاسی و حزبی را در سیاست خارجه کشور متجلی می‌کرد و در آن گفتگو بر اهمیت انتخابات سخن گفته شده بود دلیلی بر این مدعا باشد.

در استان سیستان و بلوچستان نیز که یکی از مهم‌ترین استان‌ها در میان کشور به حساب می‌آید به نظر می‌رسد این بازی سیاسی برای بهره‌گیری در انتخابات از جانب استاندار تئوریزه شده است.

استان سیستان و بلوچستان به دلیل محرومیتی که سال‌ها با آن دست و پنجه نرم کرده است شاید مهم‌ترین نیاز آن ایجاد زیرساخت‌های عمرانی باشد که علی‌اوسط هاشمی از ابتدای تصدی مسئولیت استانداری فردی با سابقه‌ای پر حاشیه را به عنوان معاونت عمرانی استانداری برگزید.

خود شخص استاندار نیز تنها به دادن قول‌هایی در این زمینه پرداخت که به دلیل عدم اجرای این قول‌ها لقب بدقول‌ترین مدیر دولت یازدهم را به خود اختصاص داد.

وی تنها در زمینه افتتاح یک کارخانه در منطقه سفیدآبه چند بار قول راه‌اندازی در ماه بعد را داده است و هنوز نیز این امر محقق نشده است و معلوم نیست تا چند ماه بعد قول افتتاح آن از جانب استاندار تمدید خواهد شد.

این اقدامات در استان که به صورت گسترده در کشور نیز دیده می‌شود به نظر می‌آید دو ماموریت را برای آینده دنبال می‌کند. یکی مسئله توافق نهایی و آمادگی جامعه برای اینکه پس از یک توافق بد مطالبه‌ای را از وزارت خارجه و دولت نداشته باشند و مسئله دیگر این است که پس از توافق نهایی ممکن است اذهان جامعه برای انتخابات مجلس بر علیه طیف سیاسی موافق دولت بشود که خوب جلوه دادن یک توافق بد اذهان عمومی را برای آن انتخابات نیز آماده می‌کند.

از طرف دیگر نیز مروری کوتاه بر جو عمومی جامعه سیاسی آمریکا نشان از آن دارد که هیچ آمادگی و عزمی برای عقد توافقی با مفاد مورد علاقه طرف ایرانی وجود ندارد و به همین جهت است که اوباما و تیم وی به صورت مکرر با افشای زوایای جدیدی از عقود توافق نهایی در صدد پاسخگویی به مطالبات جامعه خود هستند.

در چنین شرایطی ادامه سیاست طرف مذاکره‌کننده ایرانی با تاکید بر وجود «ابهامات جزئی در پرانتزها و کروشه‌های توافق نهایی» و یافتن «راه‌حل‌ها»، تنها به سنگین‌تر شدن توقعات مردم از دولت یازدهم منجر می‌شود.

ممکن است درآستانه انتخابات آینده برخی وعده‌ها در کشور که بر زمین مانده است برای تلطیف افکار عمومی به یکباره تکمیل شود که این موضوع برای استان ما نیز حکم می‌کند و باید دید سیاست دولت که به وزارت خارجه گره خورده است به چه توافقی تن خواهد داد.

انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۸۰۲


ارسال