دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۷
یادداشتی به بهانه دیدار اخیر استاندار با زنان فعال بلوچ در چابهار؛
انتخاب جناحی وحزبی استاندار حتی در دیدار با بانوان/ آقای هاشمی؛ مادران شهید بزی ها و ناروئی ها نمایندگان بانوان هستند نه اقشاری خاص
 
علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان که از همان ابتدای بدست گرفتن سکان مدیریتی بزرگترین استان کشور به دلیل فعالیت های گسترده حزبی خود در گذشته مورد انتقاد گروه های مردمی استان بود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از چهاربهاران، انتقادات گسترده از اوسط هاشمی نیز به واسطه ارتباط نزدیک وی با برخی از چهر های تندرو اصلاح طلب بود افرادی که در فتنه ۸۸ در زمینی دشمن باز ی کردند و کشور ایران را تا لب پرتگاه سقوط هم پیش بردند، اما با این تفاسیر دولت تدبیر کلید مدیریت سیستان و بلوچستان را به هاشمی سپرد تا او با کارنامه ای نه چندان درخشان راهی استان پر التهاب کشور شود.

انتقادات گروه های دلسوز استان از همان ابتدای تصدی هاشمی در پست استانداری به دلیل رفتارهای حزبی و جناحی استاندار مورد انتقاد قرار گرفت، موید این ادعای شعارهای مردم زاهدان در مراسم تشیع شهدا در زاهدان بود که آنها به دلیل عملکرد ضعیف استاندار در تامین امنیت معلمان خواستار برکناری وی شدند.

رفتارهای حزبی وی و جریانات همسو این روزها و در سال منتهی به انتخابات اندکی گسترده تر شده است نمود آن هم دیدار اخیر استاندار با زنان فعال بلوچ بود که در این دیدار نیز افرادی گزینشی برای دیدار با استاندار انتخاب شدند.
دیدار استاندار با جامعه زنان بلوچ خبری بود که چندی پیش در رسانه ها انتشار پیدارکرد و استاندار در سفر به چابهار با جامعه زنان جنوب استان دیدار داشت.
نکته قابل توجه عدم حضور نمایندگان فعال جامعه زنان بلوچ در این جلسه بود، تعداد شرکت کنندگان و اقشار خاص ومحدودی  از بانوان برای شرکت در این نیم جلسه حضور پیدار کردند و از فعالیتها ونیازهای جامعه زنان دفاع کردند.
انتخاب گزینشی بانوان در این دیدار وغیبت اعضای فعالی همچون کانون زنان بلوچ و گروه های مردم نهاد، بسیج خواهران که سهم عمده ای در برگزاری برنامه های بسیار بزرگ در طول سال دارد نشان از حرکت جناحی وحزبی استاندار حتی در بخش بانوان دارد.
برگزاری برنامه های گسترده و سطح شهرستان چابهار از جمله جشنهای میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) همایش زینبیون، همایش شیرخوارگان حسینی، مانورهای فرهنگی حجاب وعفاف، نمایشگاه صنایع دستی و غرفه کمک به جبهه در سوم خرداد وهفته دفاع مقدس، مراسم روز دختر در میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(ع) برگزاری کارگاه های نقش زنان وخانواده در دیدگاه اسلام و بسیاری از برنامه های فرهنگی اجتماعی دیگری که توسط این تشکلات در سطح شهرستان چابهار برگزار می شود گوشه ای از فعالیتهای آنان است.
با این حال  عدم شرکت این ارگانهای فرهنگی در دیدار با استاندار جای سئوالی است که باید از میزبانان برگزاری این نشست و شخص استاندار سئوال کرد که آیا دیدار با نام جامعه زنان محدود به افراد گزینش شده خاصی می شود ویا شامل همه بانوان است؟!

مادران شهید بزی ها ومطهره ناروئی ها وخیل عظیمی از مادران ودختران شهدا نمایندگان و شیر زنانی هستند که با تربیت صحیح واسلامی انسانهایی پاک وخدایی رابرای حفظ این مرز وبوم تربیت کردند.

حال چرا این بانوان بلند مرتبه وقابل تکریم در جلسات استاندار با بانوان غایبند جای سئوال بزرگی است که باید توجه داشت بی مهری مسئولین به انها وخیل بانوان فعال دیگرشایسته سال همدلی وهمزبانی دولت و ملت نیست .

انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۳۸۸


ارسال