پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ,18 April 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲
بسيج سازندگي و اقتصادمقاومتي
 
معرفي افراد موفق به جامعه يكي از اهداف اصلي بسيج سازندگي است كه با تبعيت از اقتصادمقاومتي انجام مي‌شود تا الگويي باشد براي بقيه افراد كه راه اشتغالزايي را ياد بگيرند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پايگاه اطلاع رساني بسيج سازندگي، چند سالي است در كشور از سبك زندگي اسلامي ـ ايراني صحبت مي‌شود، اما هنوز مردم دقيقا نمي‌دانند اين سبك يعني چه و چه مولفه‌هايي را در برمي‌گيرد. ما درسازمان بسيج سازندگي دنبال تبيين اين موضوع و يافتن راه حل‌هاي فرهنگي هستيم بويژه از طريق الگودهي به مردم تا سبك درست زندگي را بياموزند و آنها را به كار ببندند.


بنابراين ما روي شناخت الگوهاي موفق در همه زمينه‌هايي كه بسيج درآن مشغول كار است، متمركز شديم و بررسي كرديم كه افراد موفق چطور به موفقيت رسيده‌اند و با چه شيوه‌هايي موانع را ازسر راه برداشته‌اند.

جالب اين‌كه بررسي زندگي افراد موفق نشان مي‌دهد اينها بارها شكست‌خورده‌اند، اما از پا ننشسته‌اند و همين شكست و تجربه‌هايي كه به‌دست آورده‌اند باعث موفقيتشان شده است.

معرفي اين افراد به جامعه يكي از اهداف اصلي بسيج سازندگي است كه با تبعيت از اقتصادمقاومتي انجام مي‌شود.

در اقتصادمقاومتي نخستين گام، روبه راه شدن زندگي آدم‌هاست به نحوي كه از منابع و امكانات در اختيارشان بتوانند بهترين نتيجه را بگيرند و اقتصاد خانواده خويش را سروساماني دهند.

در واقع ما بر اقتصاد خرد و شكوفا كردن كسب وكارهاي كوچك تاكيد داريم و معتقديم اگراقتصاد در بعد خانوادگي تقويت شود مشكلات در بعد وسيع‌تر نيز حل مي‌شود.

بنابراين بسيج به عنوان اولين كمك براي راه‌اندازي كسب و كارهاي كوچك به افراد ايده و مشاوره مي‌دهد تا درك كنند ازآنچه در اختيار دارند چطور مي‌توانند بهترين بهره‌برداري را داشته باشند.

مرحله بعد آموزش است تا مردم بدانند ايده‌هاي خود را چطورعملي كنند. در گام بعدي اگر افراد نياز به حمايت مالي داشته باشند بسيج در قالب ارائه تسهيلات به آنها كمك خواهد كرد. اما اين پايان راه نيست و بسيج در بازاريابي و فروش محصولات نيز به افراد كمك مي‌كند، آنچنان كه تا پايان سال 94 با راه‌اندازي حدود 90 هزار كارگاه اقتصادي خرد براي 170 هزار نفر شغل ايجاد كرده است.

يادداشتي از فرشاد عالي

معاون سازمان بسيج سازندگي
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۷۲۱
مرجع : بسیج سازندگی


ارسال