دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی ایام فاطمیه دوم را از هشتم اسفندماه پشت سر گذاشته ایم که پرچم های رنگی هنوز بر در و دیوارهای شهرزاهدان خودنمایی کرده و این مهم در صورتی است که رهبر انقلاب فرمودند: " من رزق سال کشور را در ایام فاطمیه می گیرم".
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، در حالی ایام شهادت دخت گرامی پیغمبر اسلام(ص) بانوی دوعالم حضرت فاطمه الزهرا(س) که به "ایام فاطمیه" معروف است را از روز یکشنبه8 اسفند پشت سر گذاشته ایم که پرچم های رنگی هنوز بر در و دیوارهای شهرزاهدان خودنمایی کرده و این مهم در صورتی است که رهبر انقلاب فرمودند: " من رزق سال کشور را در ایام فاطمیه می گیرم".
علی ای حال اگر چه مردم ولایت مدار زاهدانی و هیأت های مذهبی به رسم ادب محضر پیشگاه مقدس ائمه اطهار علیهم السلام جلوتر از مسئولین فرهنگی ادارات و نهادها اقدام به فضاسازی شهری و مهیا کردن محله ها برای برگزاری مراسم های عزاداری کرده اند اما انتظار می رود همانگونه که برای استقبال از حضور یک مسئول کشوری فضای شهر را آماده می کنند به اعتقادات مردم نیز احترام گذاشته نه اینکه چهار روز از ایام فاطمیه دوم بگذرد و هنوز مسئولان و متولیان شهری اقدام به سیاه پوش کردن شهر نکرده باشند.
در این زمینه اگر چه جوانان انقلابی شهر با برپایی چند ایستگاه صلواتی این کم کاری را جبران و کمی به فضای شهر رنگ و بوی فاطمی داده اند و با شور و حال فاطمی و معنوی خود آماده برگزاری هرچه با شکوه تر مراسمات در مساجد و حسینیه ها هستند اما متاسفانه گاهی اوقات بی خیالی و بی اهمیتی زیادی از برخی مسئولان فرهنگی و شهری زاهدان دیده می شود! در این روزگار که جای کارهای فرهنگی خالی است و هر از چندگاهی جز همین حرکت های مذهبی و هیئتی کار خاصی دیده نمی شود این نوع حرکت ها به خوبی در یادها می ماند.
در این میان گویا عده ای تنها نام "فرهنگی" بر پست و صندلی خود دارند زیرا گاهی اوقات نشان می دهند که انگار تاریخ شهادت و مناسبت های مذهبی یادشان رفته و به خودشان حتی زحمت سیاه پوش کردن محوطه اداره و خیابانهای شهر را نمی دهند.
مردم این شهر و دیار هم از متولیان و مسئولان فرهنگی و شهری تقاضا دارند همانطور که به برپایی یک کنسرت یا جشنواره موسیقی و یا دعوت از مسئولین کشوری برای یک افتتاحیه ساده وقت و هزینه صرف می کنند کمی هم به برنامه های مذهبی اهمیت بدهند تا در چنین ایامی حال و هوای شهر مزین به نام دخت نبی مکرم اسلام شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۵۶۷
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال