شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۰
طنز اجتماعی؛
نامه رییس جمهور چین به مردم مرزنشین ریمدان چابهار
 
مرزنشینان ریمدان در خصوص کارت های تجاری خود مظلوم واقع شده اند که در این راستا رییس جمهور چین به این مردم نامه نوشت.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، چند روزی است که در فضای مجازی نامه های گلایه آمیز و اعتراضی شما مردم مرزنشین چابهار در مرز ریمدان منتشر می شود خواسته تان خیلی به جا و حق قانونی شما است اما اینکه بعد گذشت این همه سال چرا تحقق پیدا نمی کند خودم مانده ام.
البته یادم است زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی نماینده تان ترانه تبلیغاتی اش این بود که " غفورجان مرزا آزاد کنت" حال بعد از گذشت یکسال از دوره اش نتوانسته این کار را عملی کند جای سوال دارد.
پیشنهاد من برای شما مردم مرزنشین چابهار این است به جای این همه دردسر و علافی و صرف زمان برای گذر مرزی از ریمدان با تور هوایی بیایید چین و از مرز چین و پاکستان که نیازی به گذر مرزی ندارد بروید کراچی، لیاری، هفت چوکی، فقیرکالونی و ملیر و یا هر کجای دیگر که دوست دارید فقط بدی این سفر به پاکستان این است که نمی توانید سوغاتی مثل سپاری، گوراکو، لدو، گتکا و حلوای گوادری با خود بیارید چون گمرک فرودگاه امام خمینی تهران اجازه ورود این نوع سوغاتی ها را نمی دهد.
​لازم به ذکر است مردم مرز نشین دشتیاری از عدم آماده سازی شرایط برای تجارت سوخت همانند گروه خاصی از تجار به ستوه آمده اند و دست به اعتراضاتی در فضای مجازی زده اند.
جواد صادقی
 
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۳۸۶


ارسال