دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
در هفت ماهه نخست سال رخ داد:
افزایش 58 درصدی آمار تلفات اعتياد در سیستان وبلوچستان/ 77 نفر جان خود را از دست دادند
 
در هفت ماهه نخست سال جاري 77 نفر بر اثر اعتياد جان خود را از دست دادند که از كل این تلفات 73 نفر بر اثر مصرف مواد مخدر و 4 نفر بر اثر مصرف مواد محرك فوت کردند.
به گزارش عصرهامون، فرقی ندارد، خریدار کودک باشد یا کهنسال، سوداگران مرگ برای بدست آوردن سود بیشتر، مواد مخدر را به فروش می رسانند تا این بلای خانمان سوز را همه گیرکنند.
یکی از معضلات لاینفک استان پهناور سیستان و بلوچستان که روزانه بسیاری از جوانان، نوجوانان و حتی کودکان را در دام خود گرفتار می کند اعتیاد است.
در حالی اعتیاد به مواد مخدر پیچیده ترین آسیب اجتماعی به شمار می رود که این روزها اگر گذرتان بر پارک های شهر افتاده باشد قطعا جوانانی را می‌بینید که مشغول قلیان کشیدن هستند و این موضوع زمینه اعتیاد را در آنان را مهیا می کند یا در حال جفت و جور کردن بساط مصرف مواد مخدر خود در شلوغ ترین مناطق شهر هستند که این موضوع اگرچه سخت است ولی واقعی می باشد.
علی ای حال در حالی مواد مخدر از نوع  هروئین، هشیش، تریاک و غیره به راحتی در این خطه از کشور به فروش می رسد که این مواد از مرز کشور افغانستان وارد ایران شده و سوداگران مرگ با فروش آنها به جوانان سود حاصل از درآمد های خانمان سوز خود را به جیب می زنند.
 
 

77نفر بر اثر اعتياد جان خود را از دست دادند
در همین زمینه بر اساس گزارش روابط عمومي پزشكي قانوني سیستان و بلوچستان در هفت ماهه نخست سال جاري 77 نفر بر اثر اعتياد جان خود را از دست دادند که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار تلفات اعتياد 49 نفر بود، 58 درصد افزایش يافته است.
در ادامه این گزارش آمده است که در هفت ماهه نخست سال جاري از كل تلفات اعتياد در استان 62 نفر مرد و 15 نفر زن بودند و اين در حالي است كه آمار مردان فوت شده بر اثر اعتياد در هفت ماهه نخست سال گذشته 43 و تعداد زنان 6 نفر بود.
 
 
زاهدان رکوردار آمار تلفات اعتیاد در استان
در اين مدت شهرستان های زاهدان با 60 ، ایرانشهربا 8 و چابهار با 5 فوتي بيشترين و شهرستانهای سراوان ، نیکشهر ،زابل و خاش كمترين آمار تلفات اعتياد را داشته اند.
بر اساس اين گزارش در هفت ماهه نخست امسال از كل تلفات اعتياد 73 نفر بر اثر مصرف مواد مخدر و 4 نفر بر اثر مصرف مواد محرك جان خود را از دست داده اند.
همچنين در اين مدت بيشترين آمار مرگ بر اثر سوءمصرف مواد مخدر با 24 فوتي در تیر ماه و كمترين آن با 4 فوتي در مهر ماه ثبت شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۱۰۵


ارسال