چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۶
درد دل دانشجویان با چاشنی روز دانشجو؛
افزایش شهریه جای خود را به وعده تخفیف در شهریه داد/ از وضعیت نامناسب سیستم های گرمایشی تا حذف دلبخواهی دروس توسط اساتید
 
برخی از دانشجویان با اشاره به اینکه مسئولین آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد آزاداسلامی وعده 5 درصد تخفیف در شهریه را داده بودند، اظهار کردند: نه تنها از تخفیف 5 درصدی در شهریه های این دانشگاه خبری نیست بلکه 30 هزار تومان بیشتر از شهریه تعیین شده از دانشجویان دریافت می شود.
به گزارش عصرهامون، روز دانشجو، در ایران به ۱۶ ماه آذر اطلاق می‌شود. این روز، به یاد سه دانشجو که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.
با این تفاسیر  تنها یک روز در سال به قشر دانشجو اختصاص دارد و همه در این روز از دانشجو می گویند، قشری که قرار است آینده ساز این مرز و بوم باشد.
هرچند گوش سپردن به مطالباتشان تنها یک روز از سال راه به جایی نمی برد اما همین که حس کنند روزنه ای برای بازگو کردن مطالباتشان وجود دارد و گوش شنوایی برای شنیدن درد دل ها و دغدغه هایشان هست، امیداوارانه تر و با هیجان بیشتری دل مشغولی هایشان را با ما در میان می گذارند. باشد که به گوش مسئولان برسد.
در همین راستا به بهانه روز دانشجو تعدادی از دانشجویان رشته نقشه کشی معماری آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد آزاداسلامی زاهدان واقع در خیابان پرستار از وضعیت نامناسب تجهیزات و امکانات آموزشی این دانشگاه ابراز گلایه کرده و گفتند:  آتلیه معماری این واحد آموزشی مناسب دانشجویان نیست زیرا مسئولین امر میز و صندلی ها را به یکدیگر جوش داده اند و برای دانشجویی که 6 ساعت در روز در حال نقشه کشیدن است تحمل این اوضاع سخت بوده و سلامتی آنان را به مخاطره می اندازد.
 

بعضی از دانشجویان این دانشگاه هم ضمن گلایه از نحوه خدمات دهی ضعیف به دانشجویان در این مرکز بیان کردند: وضعیت بهداشتی سرویس های بهداشتی این دانشگاه هم نابسامان است و بوی بسیار بدی دارد.
این دانشجویان از عدم وجود سلف یا بوفه ای در خور شان دانشجویان هم گلایه کردند و گفتند: در این مرکز کمترین امکانات وجود دارد به گونه ای که دو دستگاه آب سردکن وجود دارد که یک روز آب دارد و روز دیگر نه.
 عده ای دیگر در حالی از وضعیت نامناسب سیستم های سرمایشی و گرمایشی این دانشگاه گلایه داشتند که به خبرنگار عصرهامون گفتند: برای مسئولان مربوطه، دانشجوی ترم اول یا آخر بودن ملاک نیست به گونه ای که هر موقع دلشان بخواهد دروس را حذف یا اضافه می کنند.
برخی دیگر نیز با اشاره به اینکه مسئولین این دانشگاه وعده 5 درصد تخفیف در شهریه دانشجویان را داده بودند، اظهار کردند: نه تنها از تخفیف 5 درصدی در شهریه های این دانشگاه خبری نیست  بلکه 30 هزار تومان بیشتر از شهریه تعیین شده از دانشجویان دریافت می شود به گونه ای که شهریه ثابتی که 470 هزار تومان است را 500 هزار تومان دریافت می کنند.
 

اگر چه گلایه دانشجویان را پایانی نیست اما در روزهای اخیر تعدادی از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی زاهدان واقع در خیابان پرستار هم در تماس با این پایگاه خبری از نحوه سرویس دهی اتوبوس رانی ابراز گلایه کردند و گفتند: اکثر کلاس های دانشجویان در بعدازظهر برگزار می شود که متاسفانه اتوبوس های واحد از ساعت 18 به بعد در این مسیر تردد ندارند.
به گفته این دانشجویان وقتی از دکه و مغازه های اطراف سوال کرده بودند با این پاسخ روبرو شده اند که ناوگان حمل و نقل عمومی در این مسیر تا ساعت 18 سرویس ارائه می دهد و بعد از آن خود دانشجویان باید تاکسی گرفته یا با وسائط شخصی خود ایاب و ذهاب شان صورت گیرد.
تهمینه.ج یکی از دانشجویان این دانشگاه با اشاره به اینکه ساعت برخی از کلاس هایش تا 19:30 طول می کشد، ادامه داد: در این موقع شب که هوا تاریک است تا به منزل می رسم خانواده ام در نگرانی به سر می برند.
وی با اشاره به مسیر طولانی بین خانه و دانشگاهش گفت: مسئولان باید چاره ای بیاندیشند تا مشکل دانشجویان در این باره حل شود؛ عدم تردد اتوبوس های واحد در این مسیر یک مشکل اساسی برای ما به شمار می رود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۱۲۳


ارسال