شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ,20 January 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی برخی شهروندان زاهدانی از زباله های رها شده در سطح شهر و دپوی آن ها در کوچه ها و معابر ابراز نارضایتی دارند که به گفته آنها زباله ها اخیرا دیر به دیر توسط ماموران شهرداری و درساعات مختلف جمع آوری می شود.
به گزارش عصرهامون، کیسه ای بر دوش دارند که هرازگاهی آن را بر روی زمین گذاشته و تا کمر در سطل های زباله کنار خیابان خم می شوند کارتون ها و پلاستیک های مورد نیاز را جدا و مابقی را به حال خود رها کرده، وقتی هم کارشان تمام می شود کارتون ها و پلاستیک های جمع آوری کرده را داخل کیسه قرار داده تا با فروش آن ها درآمدی کسب کنند.
 

این آشفتگی زباله ها در کوچه و خیابان های کلان شهر زاهدان مدت هاست باعث نارضایتی شهروندان شده چرا که رها کردن زباله ها در اطراف سطل های زباله علاوه بر زشت کردن نمای خیابان ها باعث پخش شدن بوی نامطبوع در فضا و جمع شدن حشرات و حیوانات موذی و ولگرد در محله ها و همچنین راهی برای تهدید سلامتی  اهالی به ویژه کودکانی است که در میان این زباله ها به بازی کردن مشغول هستند.
علی ای حال در پی غفلت مسئولان از بی توجهی در جمع آوری به موقع زباله ها یا اجرای طرح تفکیک زباله ها این اقدام زباله گردها که پیش از این تنها در شب ها رخ می داد اکنون به چندین نوبت در ساعات مختلف شبانه روزی رسیده به گونه ای که پس از پاره کردن کیسه ها شاهد پخش شدن زباله ها در کف کوچه و خیابان ها هستیم.
 

شهردار پیشین زاهدان در این خصوص گفته بود که روزانه حدود ۳۷۰ تن زباله توسط ۱۴۰ دستگاه خودرو از سطح این شهر جمع‌آوری می‌شود که برای این امر سالانه بالغ بر ۲۵میلیارد تومان هزینه می‌شود.
با این تفاسیر اما روزانه مردم شهر شاهد انباشت زباله ها در خیابان ها، سر کوچه ها و معابر شهر هستند که این مهم باعث نگرانی و گلایه شدید آنها از مسئولان امر شده است.
محمدی یکی از شهروندان زاهدانی با بیان اینکه زباله گردها با رها سازی پسماندها و ضایعات مواد غذایی و بهداشتی در معابر و کوچه پس کوچه های شهر داد مردم را درآورده و صبر آنها را لبریز کرده اند، افزود: با این اقدام زباله گردها کار جمع آوری زباله ها برای پاکبانان خدمات شهری هم دو چندان سخت تر شده است.
یکی دیگر از شهروندان نیز بیان کرد: روزانه در سطح شهر شاهد دپوی زباله ها و پراکنده شدن آنها در چند متری سطل های زباله هستیم که این مهم باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع شده و سلامتی مردم را تهدید می کند.
 

به گفته این شهروند تاخیر در جمع آوری زباله ها نشان می دهد حساسیت لازم در متولیان پاکیزگی شهر وجود ندارد.
در هر صورت شهرداری به عنوان مجری و مسئول نظافت شهر باید مشخص کند که آیا از اوضاع آشفته زباله ها در خیابان ها و کوچه پس کوچه های شهر اطلاعی دارد یا خیر؟ اگر اطلاع دارد چرا اقدامی مناسب انجام نمی دهد تا شهروندان شاهد رها شدن زباله ها توسط زباله گردها یا پاره شدن کیسه های زباله توسط حیوانات ولگرد در شهر نباشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۴۳


ارسال