پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی گاری های دستی یکی پس از دیگری در حاشیه خیابان های کلان شهر زاهدان قد علم کرده که علاوه بر ایجاد ترافیک برخی از صاحبان این گاری ها در حال تهیه و فروش فلافل، سمبوسه و پکوره زیر نور آفتاب آن هم در روغنی که چندین بار استفاده شده است، هستند.
به گزارش عصرهامون، در حالی زاهدان مرکز دومین استان پهناور کشور عنوان کلان شهر را یدک می کشد که در برخی خیابان های مرکزی این شهر به مثل اطراف فلکه ارکیده، خیابان دانشگاه، خیابان بهداشت علاوه بر اینکه دست فروشان اقدام به تهیه و فروش فلافل به صورت دستی کرده اند بلکه این روزها شاهد جولان فروش آزادانه مرغ محلی و بوقلمون در حاشیه خیابان های این شهر هم هستیم.
اگر شهروند زاهدانی باشید حتما از خیابان های نامبرده گذر کرده و دیده اید که چگونه گاری های دستی یکی پس از دیگری در حاشیه خیابان ها قد علم کرده و علاوه بر ایجاد ترافیک حتما دیده اید که برخی  از صاحبان این گاری ها در حال تهیه و فروش فلافل، سمبوسه یا پکوره زیر نور آفتاب آن هم در روغنی که به نظر می رسد چندین بار مورد استفاده قرار گرفته است، هستند.
 

با قدم زدن در برخی خیابان ها به وضوح می بینید که عده ای دیگر حوالی پارک در هوای آزاد بر منقلی ساده و معمولی ذرت باد می زنند و از این طریق سعی دارند کسب درآمد کنند.
از این مرحله که گذر کنیم این روزها در پی غفلت متولیان بهداشتی و ماموران شهرداری شاهد فروش آزادانه مرغ محلی و بوقلمون در هسته های مرکزی شهر زاهدان به ویژه خیابان بهداشت هستیم که این مهم سلامت شهروندان را به خطر می اندازد.
 

در چنین شرایطی می توان به این موضوع پی برد که جای خالی نظارت متولیان امر در این زمینه خودنمایی می کند زیرا آنچه امروز در حاشیه خیابان های کلان شهر زاهدان عرضه و به فروش می رسد در انظار عمومی آن هم به شیوه های کاملا غیربهداشتی رخ می دهد که می طلبد متولیان این حوزه نظارت بیشتری بر سلامت مردم داشته باشند.
با این تفاسیر در حالی در هسته مرکزی شهر با مواردی مانند عرضه طیور زنده و دام های سرگردان، فروش غیربهداشتی فلافل و پکوره و غیره مواجه هستیم که اگر فروش چنین اقلام و اجناسی بر خلاف مقررات است باید با افرادی که اقدام به این کار می کنند برخورد شود زیرا گسترش چنین کسب و کارهایی سلامت مردم را به مخاطره می اندازد.
 

گفتنی است در برخی از کوچه پس کوچه های چهارراه رسولی زاهدان هم چنین مواردی به وضوح دیده می شود که این مهم وظیفه متولیان مربوطه را برای نظارت سنگین تر می کند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۴۶


ارسال