يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ,5 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۲
گزارشی از روند رو به رشد تصادفات در جنوب شرق کشور؛
624 نفر در حوادث ترافیکی سیستان و بلوچستان جان باختند/ بیش از پنج هزار نفر مصدوم شدند
 
در حالی از ابتدای سال تاکنون 624 نفر در حوادث ترافیکی سیستان و بلوچستان جان باختند که در هفت ماهه نخست امسال، پنج هزار و602 مصدوم حوادث ترافیکی به اداره کل پزشکی قانونی استان و مراکز تابعه مراجعه كرده اند.
به گزارش عصرهامون، در حالی سيستان و بلوچستان با داشتن 187هزارو 502کيلومتر پهناورترين استان کشور محسوب می شود که محورهای مواصلاتی آن به علت وسعت زياد و پراکندگی فاصله زيادی با يکديگر دارند و اين امر سبب شده حجم محورهای مواصلاتی در استان نسبت به ساير استان های کشور بيشتر باشد.
از طرفی نیز اگرچه سيستان و بلوچستان پهناورترين استان کشور به شمار می رود اما حجم بزرگراه ها در آن بسيار کم است به گونه ای که در پیچ و خم جاده های مواصلاتی این استان تاکنون شاهد مرگ بسیاری از افراد و وابستگان خود بوده ایم که این مهم نه تنها به علت خواب آلودگی و غفلت در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط خود افراد رقم خورده بلکه از این حیث که این استان فاقد آزاد راه و جاده های استاندارد است هم هرازگاهی آماری به گوش می رسد که برخورد با حیوانات اهلی همچون گاو و شتر نیز عاملی برای از بین رفتن جان انسان ها در جاده های این استان به شمار می رود.
با این تفاسیر از آنجایی که سیستان وبلوچستان به لحاظ داشتن بزرگراه با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد و جاده های بین شهری این استان هم نسبت به جاده های دیگر استان ها از کیفیت پایین تری برخوردار است این امر سبب شده که هر سال آمار بالایی در تصادفات را شاهد باشیم.
 
624 نفر در حوادث ترافیکی استان سیستان و بلوچستان جان باختند
بنا بر آمار اعلام شده از سوی اداره کل پزشک قانونی سیستان و بلوچستان در 9 ماهه نخست سال با افزایش 10 درصدی متوفیات ناشی از حوادث رانندگی در استان مواجه بوده ایم.
بر اساس این گزارش 624 نفر در حوادث ترافیکی استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند که اين آمار در مقايسه با مدت زمان مشابه سال گذشته (567 نفر)، 10 درصد افزایش را نشان مي‌دهد.
در ادامه این گزارش آورده شده که از مجموع تلفات حوادث ترافیکی در نه ماهه نخست امسال در اين استان 107 نفر زن و 517 نفر مرد بودند.
قابل توجه اینکه بيشترين تلفات حوادث ترافیکی با 500 مورد در جاده‌هاي برون‌ شهري و پس از آن با 71 مورد در جاده‌هاي ‌روستايي، 53 مورد در مسيرهاي درون شهری گزارش شده است.
همچنين در هفت ماهه نخست امسال ، پنج هزار و602 مصدوم حوادث ترافیکی به اداره کل پزشکي قانوني استان سیستان وبلوچستان و مراکز تابعه مراجعه كردند که از اين تعداد یک هزارو332 نفر زن و چهار هزار و 270 نفر مرد هستند.
لازم به ذکر است مصدومين حوادث ترافیکی نه ماهه نخست امسال در مقايسه با مدت زمان مشابه سال قبل، 20 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۹۱


ارسال