سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ,25 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی بارش باران در روزهای اخیر باعث پر شدن چاله چوله های خیابان های شهر زاهدان شد که تشخیص این چاله ها و حفاری های موجود برای رانندگان مشکل بوده و منجر به ایجاد خسارات به خودروها شده است.
به گزارش عصرهامون، چند ساعت بارش باران زمستانی در زاهدان اگر چه باعث خوشحالی مردم و به جا آوردن سجده شکر مبنی بر بارش باران پس از مدت ها شد اما مشکلاتی هم چون آب گرفتگی معابر در خیابان های این شهر را به دنبال داشت که منجر به غافلگیری شهروندان شد.
بارشی جزئی که منجر شد چاله های کوچک و بزرگ کوچه پس کوچه های سطح شهر یا حفاری هایی که توسط شرکت های خدمات رسان به مثل ادارات گاز یا آب و فاضلاب ایجاد شده بود پر از آب شوند و به علت عدم ترمیم به موقع آنان به خودروها آسیب برسد و اشک رانندگان هم به پای این جوی ها و خرابی ماشین هایشان ریخته شود.
خرابی ماشین ها و گلایه شهروندان تنها به زمان بارش باران بر نمی گردد چرا که در حال حاضر بخش های زیادی از معابر، کوچه ها و خیابان های کلان شهر زاهدان آسفالت نامناسبی داشته و از سوی دیگر نیز به علت حفاری های پی در پی شرکت ها و ادارات مختلف و ترمیم نشدن آن تا مدتی طولانی وضعیت این خیابان ها زمان بارندگی بسیار بدتر می شود به گونه ای که اگر سری به کوچه خیابان های شهر بزنید حتما متوجه می شوید که حقوق شهروندی مردم سال‌هاست در چاله‌های این شهرستان گم شده و جزئی جدا نشدنی از این شهر است که این معضل در شأن مردم این دیار نیست که پس از هر بار باران قسمت بیشتری از آسفالت کوچه ها خراب  شده و این داستان همچنان ادامه داشته باشد.   
میر یکی از شهروندان زاهدانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون بیان کرد: در حالت عادی هم کوچه پس کوچه های مهر شهر تعریف چندانی ندارد حالا خدا به داد ساکنان این منطقه برسد که بارشی چند دقیقه ای باعث آبگرفتگی معابر خاکی این خطه از شهر شود و مردم در گل و لای این معابر به دام افتند آن موقع چاره ای جز تحمل کردن این شرایط ندارند.
وی زباله هایی که در سطح خیابان ها پس از وقوع بارش باران پخش می شود را دیگر مشکل شهروندان عنوان کرد و گفت: مسدود بودن جوی ها و عدم نظافت و پاکیزگی آنها در برخی از مناطق شهر باعث نارضایتی شهروندان است زیرا علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع هنگام بارش باران باعث می شود آب همراه با زباله ها در سطح خیابان ها پخش شود که این امر نمای بسیار زشت و نامناسبی از شهر را جلوه می دهد.
یکی از رانندگان تاکسی نیز در این خصوص گفت: هر ماه باید هزینه ای برای تعمیر خودروها پس انداز کنیم زیرا حفاری های متعدد و چاله چوله های سطح شهر باعث آسیب رساندن به جلوبندی ماشین ها می شود.
وی ادامه داد: در همین دو روز اخیر بارش باران باعث پر شدن چاله چوله های سطح شهر شد که این امر تشخیص این چاله ها و حفاری های موجود را برای رانندگان مشکل کرده است و منجر به وجود آمدن خسارات به خودروها شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۲۹۹


ارسال