پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
یک بام و دوهوای آموزش و پرورشی ها در خصوص پیک نوروزی؛
معاون وزیر آموزش و پرورش: پیک نوروزی حذف می شود!/ اداره کل: پیک ها چاپ شده، پس توزیع می کنیم
 
در حالی معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش امسال توزیع پیک نوروزی بین دانش آموزان را ممنوع اعلام کرد که علاوه بر دریافت هزینه پیک نوروزی از دانش آموزان این پیک ها اکنون در تمامی استان های کشور چاپ شده و آماده توزیع هستند.
به گزارش عصرهامون، یادش به خیر آن سال‌ها که با فرا رسیدن روزهای نزدیک به عید و با دیدن پیک نوروزی اولش کلی ذوق و شوق می‌کردیم؛ به دنبال نقاشی‌هایش تمام صفحات را برانداز می‌کردیم. مداد رنگی‌ برمی‌داشتیم و اول جاهای خالی‌اش را نقاشی می‌کشیدیم و تمام دقت را در هرچه زیباتر کردن آن به کار می‌گرفتیم؛ حتی در تمام عید دیدنی‌ها، روزهای اول آن را همراه می‌بردیم تا کلاس بالایی‌های فامیل یاری مان کنند و پیک قشنگ‌تر شود.
اما چند روزی که می‌گذشت پیک فراموش می‌شد و مثل وسط‌های داستان تصمیم کبری، زیر باران توی حیاط می‌ماند! سیزده بدر که تمام می‌شد، عصر دلگیری که همه لباس‌های کار و مدرسه را برای روز بعد آماده می‌کردیم، تازه یادمان می‌آمد که پیک نوروزی ناتمام مانده و سعی می‌کردیم بقیه صفحاتش را به کمک پدر و مادر تا صبح حل کنیم!
آری، هر سال هم‌زمان با نزدیک شدن سال نو، موضوع تکالیف نوروزی و بایدها و نبایدهای آن ذهن دانش‌آموزان و والدین آنان را درگیر خود می‌کند.
اگر چه هنوز 34 روز تا نوروز 97 فرصت باقی مانده است و اخبار مربوط به پیک های نوروزی از همین الان مورد توجه دانش آموزان و خانواده های آنهاست و دانش آموزان منتظرند تا ببینند تکالیف نوروزی سال 97 آنها چگونه خواهد بود اما به گفته رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در نشست خبری قرار است برای نوروز سال ۹۷ داستان خوانی، داستان گویی و داستان نویسی توسط دانش آموزان ابتدایی جایگزین پیک نوروزی می شود.
 

حذف ناگهانی پیک نوروزی ای که هزینه آن از دانش آموزان دریافت شده و قرار است به جای آن طرحی اجرا شود که طی آن هفت و نیم میلیون دانش آموزان با داستان خوانی، داستان گویی و داستان نویسی آشتی داده شوند و محیطی شاد برای آنها ایجاد شود.
در ادامه در تماسی که خبرنگار عصرهامون با علی مرادی مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان داشت، وی در این خصوص بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که در ابتدای مهرماه هریک از معاونت های وزارت آموزش و پرورش با زیرمجموعه خود در استان ها می بندد یکسری فعالیت ها را برای آنها تعریف می کند که چاپ پیک نوروزی یکی از آنها است.
وی ادامه داد: برای آماده کردن این پیک گروهی از آبان ماه گرد هم آمده و تدوین این پیک را بر اساس سیاست گذاری های مدنظر وزارت آموزش و پرورش انجام داده اند به گونه ای که در آذر ماه مجوزها و تاییدیه ها گرفته شده و پس از آن از اول دیماه برای چاپ رفته است.
مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: حرفی که اکنون معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش زده درست است که باید اجرایی شود ولی برای امسال قطعا عملی نخواهد شد زیرا تمامی استان ها چاپ پیک های نوروزی خود را انجام داده اند اگر چه با حذف پیک نوروزی داستان خوانی، داستان گویی و داستان نویسی جایگزین آن خواهد شد اما آن هم هزینه هایی در بر دارد بر همین اساس برای اجرایی شدن این گفته معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هنوز در استان ها زیرساخت های لازم فراهم نیست ضمن اینکه پیک ها در همه استان های کشور چاپ شده است.  
 

مرادی با بیان اینکه این سیاست برای سال آینده قابلیت اجرایی دارد، گفت: در حال حاضر یکماه تا پایان سال فرصت باقی مانده که این کتاب های داستان جایگزین شده باید به تاییدیه برسد تاییدیه سازمان پژوهش را دریافت کنند و کارشناسان تعلیم و تربیت هم آن را تایید کنند از آن طرف هم باید برای دانش آموزان چاپ شود که در این سی روز چنین ظرفیتی وجود ندارد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۴۳


ارسال