پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی طی هفته گذشته شاهد اعتراض عجیب رادیولوژیست ها به مصوبه ای قانونی بودیم که یکی از علل اصلی اعتراض آن ها دادن مجوز ورود برخی پزشکان (از جمله متخصصان زنان و زایمان) به کار رادیولوژی بود.
به گزارش عصرهامون، در حالی طی هفته گذشته رادیولوژیست ها در سطح کشور و البته سیستان وبلوچستان معترض بودند که یکی از علل اصلی اعتراض آن ها دادن مجوز ورود برخی پزشکان (از جمله متخصصان زنان و زایمان) به کار رادیولوژی بود.
معترض بودن رادیولوژیست ها علاوه بر اینکه مانع پذیرش بیماران شده بود منجر به آن شد تا بیماران رنج بیشتری از مریضی را بر تن بخرند و پشت درب مطب ها چشم انتظار بمانند تا شاید واسطه ای پیدا شود و از طریق دیگری مشکل خود را حل و فصل کنند.
در همین راستا حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: این مشکل در طرح تحول سلامت پیش آمد.
وی گفت: دولت منابع مالی را تامین نکرده است، متاسفانه پرداختی ها 12 تا 14 ماه عقب می باشد حتی آن منابع مالی که مجلس هم تصویب کرده بود در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار ندادند.
شهریاری با بیان اینکه پول بیمه سلامت ایرانیان را دولت پرداخت می کند، افزود: تامین اجتماعی هم که پول نقد را ماهیانه اتوماتیک وار از حقوق بیماران بیماران کسر می کند بدهی های خود را به بیمارستان های دولتی پرداخت نکرده است که این خود یکی از علل به وجود آمدن مشکلات به شمار می رود.
وی خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت اعلام کرده در مناطق محروم و مکان های که متخصص رادیولوژی نیست متخصص زنان و زایمان که دوره کوتاهی از سونوگرافی را آموزش دیده و گواهی مربوطه را داشته باشند برای اینکه بیماران با مشکل مواجه نشوند، می توانند کار سونوگرافی را انجام و حق الزحمه ای هم به آنها پرداخت می شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تکمیل مطلب فوق ادامه داد: رادیولوژیست ها می گویند اینها(متخصصان زنان و زایمان) حق ندارند سونوگرافی کنند؛ سونوگرافی مختص به ما است.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از خانم ها به دلایل مذهبی و فرهنگی، تمایلی به انجام سونوگرافی توسط رادیولوژیست مرد ندارند، افزود: مطالبه مردم ما خصوصا در شهرهای کوچک یک متخصص رادیولوژیست زن است که آنها هم به این مناطق نمی روند به این دلیل که اولا تعداشان کم است در ثانی همسر و فرزند دارند.
شهریاری با بیان اینکه ظرفیت بانوان در رشته های تخصصی  و پزشکی افزایش داشته است، گفت: رادیولوژیست ها باید خود این مشکل را برطرف کنند و همکاران خود(متخصصین زن )را مجبور کنند در مناطق محروم حضور داشته باشند که وزارت بهداشت مجبور نباشد از متخصصین زن در این زمینه استفاده کند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۸۹


ارسال