جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲
در واپسین روزهای سال؛
اجرای طرح نظارتی مبارزه با گرانفروشی تا اواسط فروردين 97/ تعزیرات حکومتی با هرگونه تخلفی برخورد می کند
 
در حالی واپسین روزهای پایانی سال 96 را سپری می کنیم که تعزیرات حکومتی درجهت رفاه حال شهروندان و حمایت از مصرف‌کنندگان و همچنین مقابله با تخلف گرانفروشی طرح ویژه نظارتی نوروز را با رویکرد پیشگیرانه در دستور کار قرار داده است.
به گزارش عصرهامون، در حالی به واپسین روزهای سال نزدیک می شویم که از یک سو با شلوغی و ازدحام بازارها و البته گرانی قیمت اجناس و نارضایتی مردم مواجه هستیم و از سوی دیگر این گرانی بازار، شادی‌ وصف‌ناپذیر مردم را به تلخی تبدیل کرده است.
علی ای حال افزایش چراغ خاموش برخی کالاها در آستانه سال جدید و کاهش قدرت خرید صدای نارضایتی شهروندان را بلند کرده است و آنها از عدم نظارت بر بازارها توسط برخی مسئولان گلایه دارند.
این مهم در حالی است که طرح نظارت بر بازار شب عید از مهمترین وظایف دستگاه های نظارتی است، زیرا که در این ایام برخی از سودجویان اقدام به افزایش بی رویه قیمت ها می کنند که نظارت مستمر بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجمع امور صنفی و تعزیرات حکومتی می تواند مانع سوء استفاده این افراد سودجو شود.
در این زمینه اعضای ستاد تنظیم بازار و دستگاه های اجرایی وظیفه دارند با برگزاری جلسات مستمر و ارائه راه کارهای عملی، به مهمترین دغدغه مردم در تامین کالاهای مورد نیاز رسیدگی کنند تا گرانی و افزایش قیمت که همسو با بالا رفتن تب تقاضا در برهه‌هایی خاص ازسال همچون شب عید هستند مردم را غافلگیر نکند.
 

در همین راستا حیدر میرزایی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان در خصوص اجرای طرح ویژه نظارتی نوروز با رویکرد پیشگیرانه گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و متعاقب آن افزایش تقاضای مردم برای انجام سفرهای نوروزی و خرید ، تعزیرات حکومتی براساس وظایف قانونی درجهت رفاه حال شهروندان و حمایت از مصرف‌کنندگان و همچنین مقابله با روند افزایش تخلفات احتمالی خصوصا تخلف گرانفروشی و نظارت برقیمت مایحتاج ویژه سال نو ، طبق سنوات گذشته طرح ویژه نظارتی نوروز را با رویکرد پیشگیرانه در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به اجرای این طرح در دو مرحله افزود: مرحله اول این طرح از 15 لغایت 29 اسفند و مرحله دوم آن هم از ابتدای فروردین سال 1397 لغایت 15 فروردین می باشد که در اجرای این طرح پرسنل کشیک در ایام غیر تعطیل علاوه بر ساعت کار اداری ، از ساعت 16 الی 20:30 دقیقه و در ایام تعطیل از ساعت 8:30 صبح تا 13 علاوه بر حضور و نظارت در سطح بازار آماده دریافت و پیگیری گزارشات شهروندان می باشند.
این مسئول بیان کرد: در این طرح علاوه بر سطح بازار و تخلفات صنفی در حوزه بهداشت دارو درمان و دامپزشکی و قاچاق کالا و ارز نیز درصورت واصل شدن شکایت موضوع بررسی و پیگیری خواهد شد.
 

وی عمده مراکز مورد هدف در اجرای طرح ویژه نظارتی نوروز را شرکت‌های مسافرتی و دفاتر فروش بلیط اعم از هوایی ، زمینی ، دریایی و حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری ، مراکز اسکان و پذیرایی ، اقامتگاه‌ها ، هتل ها ، اماکن تفریحی و فرهنگی ، مراکز عمده تهیه و توزیع مواد غذایی شامل رستوران‌ها ، سالنهای غذاخوری شهری و جاده ای ، اغذیه‌فروشی‌ها ، قنادی ها ، مراکز توزیعی ، خدماتی ،انبارها ، سردخانه ها ، فروشگاه های زنجیره ای ، نمایشگاه بهاره ، میدان‌های میوه و تره بار ، جایگاه های سوخت ، مراکز بهداشتی و درمانی ، درمانگاه ها ، آمبولانس های خصوصی و آرایشگاه های زنانه و مردانه دانست.
میرزایی خاطر نشان کرد: شهروندان به عنوان همیار این نهاد در شناسایی متخلفین می توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه صلاحیتی سازمان تعزیرات حکومتی موارد را از طریق سامانه تلفنی 135 اعلام کنند تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۵۹۴


ارسال