شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴
سایه مرگ در جاده های جنوب شرق؛
750 نفر در حوادث ترافیکی سیستان وبلوچستان جان باختند / وقوع بيشترين تلفات با 607 مورد در جاده‌های برون‌ شهری
 
در حالی دومین استان پهناور کشور به علت کمبود راه های با کیفیت و استاندارد، کمبود و یا عدم وجود بزرگراه و البته حضور پررنگ قاچاقچیان سوخت روزانه کام بسیاری از شهروندان سیستانی و بلوچ را تلخ کرده که در یازده ماهه نخست سال 750 نفر در حوادث ترافیکی استان جان باختند.
به گزارش عصرهامون، سرعت غیر مجاز و سبقت نابجا دو عامل مهم در وقوع تصادفات به شمار می رود. عاملی که باعث شد شعار "'دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است" همچون یک فرهنگ بر سر زبان ها جاری باشد اما فارق از اینکه عمده دلایل تصادفات در دومین استان پهناور کشور به علت کمبود راه های با کیفیت و استاندارد، کمبود و یا عدم وجود بزرگراه و البته حضور پررنگ قاچاقچیان سوخت است که روزانه کام بسیاری از شهروندان سیستانی و بلوچ را تلخ کرده و آنها را عزادار عزیزانشان می کند.
با این تفاسیر حکایت حال و روز این جاده ها را مردم استان به خوبی می دانند به ویژه جاده زابل- زاهدان که از آن به عنوان جاده مرگ یاد می کنند به گونه ای که کسی نیست که پا در جاده های این استان بگذارد و حادثه ای تلخ را تجربه نکرده باشد.
در این مسیر و جاده های استان گاها کار به تصادفات زنجیره ای هم می کشد بهمن ماه جاری بود که به علت تصادف زنجیره ای در مسیر زابل- زاهدان 33 نفر مصدوم شدند.
علی ای حال بر اساس گزارش روابط عمومی اداره كل پزشكی قانونی استان سیستان وبلوچستان در یازده ماهه اول سال جاری با افزایش 12 درصدی متوفیات ناشی از حوادث رانندگی در استان مواجه بوده ایم.
در این مدت 750 نفر در حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست دادند که از مجموع تلفات حوادث ترافیکی 131 نفر زن و 619 نفر مرد بودند.
قابل توجه اینکه بيشترين تلفات حوادث ترافیکی با 607 مورد در جاده‌های برون‌ شهری و پس از آن با 81 مورد در جاده‌های ‌روستايی، 62 مورد در مسيرهای درون شهری گزارش شده است.
همچنين در یازده ماهه نخست امسال ، 6 هزار و 743 مصدوم حوادث ترافیکی به اداره کل پزشکی قانونی استان و مراکز تابعه مراجعه كردند که از اين تعداد یک هزار و574 نفر زن و 5هزار 169 نفر مرد هستند.
لازم به ذکر است مصدومين حوادث ترافیکی یازده ماهه نخست امسال در مقايسه با مدت زمان مشابه سال قبل، 17 درصد افزایش یافته است.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۸۰


ارسال